Kedi Nezlesi

yusuf2645

merhaba. sokağımda baktığım bir kedi var. hapşuruk ve öksürükleri var birkaç gündür. havaların serinlemesindedir diye tahmin ediyorum. balkonuma bir yuva yaptım orada yatırmaya çalışıyorum. ama balkon 1. kat olduğu için çıkabiliyor. bu kedime ne gibi vitaminler veya besinler vermeliyim hapşuruk ve öksürüğü atlatması için?

3 CEVAP

kang14

Öncelikle maalesef sıcak ortamda bulunmalı.Yoksa iyileşmez daha da kötüleşir.Suan vücud ısısını dengelemeniz gerek.Vitaminden çok üst solunum yolu için ilaç kullanması gerek.Veteriner hekimden receteli.Azitro şurup ile immuneks veriyor genelde veterinerler.Ama ölçüsünü en iyi veteriner bilir Lütfen kafanıza göre vermeyin ölçüyü.Zehirlenir ve böbrekten karaciğere kadar zararı var yoksa.Veterinere götüremiyorsanıx kediyi videoya cekin yüzünü gözüni halini.Veterinere gidin izletin size recete yazar ve sadece recete parası ödersiniz.Ya da hayvanlar için olan ilacı verir direkt ona para ödersiniz daha makul fiyat tutar bu iki yol.Suan kedinin sıcak olması dinlenmesi ve bol su ile mümkünse tavuk haşlama kemiksiz çok iyi gelir.

kang14

Üst solunum yolu değil de corona da geciriyor olabilir.Eger koronaysa daha da riskli mutasyona ugrayınca fip oluyor.O yüzden hemen iyileşmeli. Bu nedenle lütfen sıcak ortam ve düzenli 1 haftalık bakımla heöen kendine gelir hastalıgın ilk basıysa ama yine de ilaç almalı

marizort

oncelikle paniklemeyin... iki kedimde 6 ay surekli bir hasta bir iyi gecirdiler. surekli veterinere gittim antibiyotik yazdi. 1 hafta iyi sonra yine ayniydi. yas mamaya karistiriyordum ben. megerse direkt siringa ile agzina antibiyotigi sıkmak gerekiyormus (tam bir kaos ama alisiyorlar) 1 hafta sabah aksam duzenli antibiyotik ve apireks surup ile tertemiz oldular... veteriner biraz tuzlu ama sokak kedisi oldugunu soylerseniz indirim yapiyorlar. malesef antibiyotiksiz gecmiyor...