Geçmeyen Gingivit

Melisakirez

Arkadaşlar merhaba kedimin geçmeyen gingiviti var veteriner hekimimiz her şeyi yapıyor ama düzelip başa sarıyoruz.
Lütfen bu durumdan muzdarip biri varsa bana tecrübelerini aktarabilir mi? 9 aydır çekiyor oğlum bu hastalığı

4 CEVAP

lg23

Dişleri çekilmesi gerekebilir.

Melisakirez

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinize bakıcam 😻

Melisakirez

Veteriner diş çekilmesini önermiyor yaşı sağda daha genç dedi zaten

somnium

merhaba. benim 2 kedimde de ne yazık ki bu illetten oluştu. birinin dişleri çekildi-ki sonrasında epey bağışıklığı düştü, kötü etkilendi. diğerinde de şu an iyileşme aşamasındayız, diyebilirim. ki ben kullandığımız ürünlerin aşırı derecede gerilettiğini düşünüyorum. şöyle:

öncelikle güçlü bir bağışıklık için lysine gerekiyor. çünkü bağışıklığı düştüğü anda gingivit ilerliyor. ayriyeten diş sağlığı, ağız sağlığı, kas ve diğer hücrelerin korunumu açısından c vitamini çok önemli. mallypet 75 tablet var, onu öneririm. sabah/akşam dişin fırçalanması gerekiliyor. diş hijyeni burada önemli. yoksa tartar, çürük oluşuyor. o zaman hiç kurtarılmıyor. ben sabah akşam vetugen diş macunu ile çocuk fırçasıyla fırçalıyorum. öğlen/gece gibi de novomed jel+parmak fırçasını(yine novomed) kullanıyorum. akşam ölçekli olarak novomed tartar önleyici veriyorum. ve gece de somon yağı veriyorum vets plustan. biz 1 ayda bayağı ilerleme kattettik. dişleri bembeyaz kızımın şimdi, ağız kokusu da hiç kalmadı. artık mamayı rahatlıkla kırıyor. çok hafif arkalarda kızarıklık kaldı ama hekimimiz kontrolde o kadar da büyük sorun olmadığını sadece kontrol edip yine de dikkatli olmamız gerektiğini söyledi.