Strese Bağlı Yara

_irem_akkus

Kedim ne zaman stres yapsa kulaklarında yara çıkıyor. Babamın vefatında cenaze sırasında yaşanmıştı bu yara en son. Şimdi de evde kuzenlerim var ve çocuklar. Çok strese girmiş kızım. Annem düzenli kremini sürüyormuş fakat başka tavsiyesi olan var mı? 1.5 haftaya kuzenlerim gidecek ama çocuğum bu sıra da çok bunalacak maalesef

2 CEVAP

marizort

yaralar icin ne yapilir bilmiyorum ama strese bagliysa stresi azaltmak icin bir seyler yapilabilir. hep bos duran sakin bir odaniz varsa orada uyuyabilir sizde onunla orada zaman gecirebilirsiniz gunun belli bi suresi. eger salonda ve ya odada herkesi gorebilecegi yuksekte bir yeri varsa bir raf, kitaplik ya da bir dolabin ustu gibi (oraya bir minder ya da bir ortu vs. koyarsaniz orada oturur.) insanlari izler stresi azalir kimse ona bulasmayacagi icin ve rahatlayabilir. boyle yuksek yerlerde durmak kedilere ozguven verir.
olta oyuncaginiz varsa cocuklarla oyun oynatabilirsiniz. yas mama rusveti de verebilirsiniz :D hatta cocuklardan biri verebilir bu sekilde pozitif bir algi olusturur kediniz 😼

_irem_akkus

Eve geldikten sonra kendim ilgilenmeye başlayınca stresini geçirdim büyük oranda. Yaralarımız da geçti. Çocuklar bugün gitti 😂 Kedilerim de rahat etti, şükür 🙏 Başladılar hemen oynamaya. Teşekkürler yanıtınız için.