Kedide Mantar Tedavileri Nelerdir İyileşir Mi

Karamsisli

Tedavi sonrası tekrar tüy çıkar mı acaba ne kadar sürer tedavi süreci

9 CEVAP

Patilicns

Tabi hepsinden önemlisi önce düşen bağışıklığı toparlamak

Tolga_yay26

5 gün önceden Hiçbirşey sürmediysen önce ecosin kullan sürdüysen 5 gün bekle sonra kullan mantar aşısı yaptırma kediye bir bak bağışıklığı düşükmü hiçbirşey yemiyor sürekli durgunsa bagışıklığını yükselt normalse dediğimi uygula yada biyo dermacure tricobor mantar kremi kullan

Mivyayy

Tuyleri twdavi sonrasinda cikacaktir herhangi bir Mantar kremi uygulayin eczanede vardir. Ne kadar surecegi cok belli olmuyor

Benim kedimde bir ay önce mantar oldu küçük bir yaraydı şuan kocaman oldu tüy dökümü çok fazla oldu derisi kırmızı oldu ne zaman iyileşiceğide belli değil git gide çoğalıyor

Patilicns

Yalamasını önlerseniz dağılmaz vetoskin diye bir vitamin var bizim kedide çıkmıştı birde batikon mantara çok iyi geliyor

Lenos

Geçen ay benim yeğenimin kedisi mantar oldu hemen 2 doz mantar aşısı oldu ve o bölge traşlanıp merhem uygulandı yayılmadan hemen geçti

Tolga_yay26

Yakalık taktırmazsan ne yaparsan yap iyileşmesi daha zor olacak ecosin hariç onu kullanırsan ıslanacağı için anında kötü mantarları yemeye başlar kaşıntısı durur 2 gün sonra tekrar kasınır ama endişe etme o kaşıntısı kendiliğinden kedilerin 3 5 saatte içgüdüsel kaşıntısı olacak ona endişe etme krem süreceksen önce batikonu abartmayarak azar azar sür pamukla sonra kurusun öyle krem uygula bunu yapacaksan yakalık şart

Kedimde hem yakalık hem kıyafet var yalamıyor mantarlı bölgeyi yalayınca yara yapıp kanatıyor zaten. Mantar aşısının 1 dozunu oldk pazartesi 2. Dozu olucak bakalm geçmezse diye korkuyorm bugünde batikon kullanalım bakalım. Bide bizim mantar sırttan boynuna doğru . Yani yakalık takınca krem durmuyor malesef yakalık tam oraya denk geliyor

Tolga_yay26

Geçmiş olsun inş çabuk iyileşir patili dostunuz