Tekir Kedimizin Bacağında Bir Sebep Olmaksızın Açık Yara Olması

mexmet1922

Ev Tekir kedimizin bacağında açılan açık yara sebebini bilmiyouz. Dışarıya çıkmıyor neden olduğu hakkında ve nasıl iyileşmesi gerektiğinde yardım edecek birileri var mı ? 1 tane enfeksiyon kremi ve spreyi ile 2 gündür temizliyorum. Ayağına basabiliyor sadece elimizle tutunca mırlıyor. Yardımcı olacak var mı ?

6 CEVAP

aslihan_e

Apse oluşmuş olabilir. Antibiyotik kullanması gerekebilir, tüm bacağa yayılma riski var çünkü.

Mini2019

Fotoğraf kalitesi düşüyor burada. Pek anlaşılmıyor ama hiç normal değil.
Sadece yarayı iyileştirecek bir şey bakıyorsanız, RIF ampul kullanın. Ve kediye yakalık takın bence. Mümkünse veteriner görsün

marizort

apse yapip patlamis gibi gozukuyor. daha yeni benim kedime de olmustu ama onu kedi isirmisti. baska sebeplerlede apse yapabiliyormus. kedinin atesi de olabilir. antibiyotik kullanmasi gerekiyor ve veterinerin yarayi temizlemesi gerek.

kang14

Apse için bir yere vurması da yeterli.Darbe alması da yeterli.Böcek arı sokması da yapabilir.Apse her seyden olabiliyor.

mexmet1922

Apse yapmasını gerektirecek bir durum ne olabilir ki ev içinde ona göre tedbirimi alayım. Boyunluk takma fikri için teşekkür ediyorum

Antibiyotik ,veteriner kontrolünde