Kedimin Irkı Nedir Acil

Tolga_yay26

Anket

British shorthair
(3 oy)
Scotish straight
(7 oy)
Scotish
(0 oy)
British
(0 oy)
Toplam (10 oy)

Merhabalar 3 aylıkken sahiplendiğim kedimin ırkını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim scotish diyen ve british diyende var veteriner olarak kedimin bazı özellikleri olarak sırt üstü yatması oyuncu olması hiç miyavlamaması kucağa alınmasını hiç sevmemesi kendi uyuması gibi ırkı nedir scotish straight ve british shorthair arasında kaldım ben fotoğraf yüklüyorum kedi ırkından anlayan yazarsa sevinirim Anket açıyorum

12 CEVAP

marizort

kediniz tekir. :) gri renkli tekir kediler de vardir. bundan 2 tane sitemizde bakiyoruz. ne mutlu tekir sahiplerine... 😻

simbakedi

british olması için atalarının saf kan british olması gerek. bizde dik kulaklılara british kıvrık kulaklılara scottish fold denme gibi bir cahilce yaklasım oldugundan dolayı (veterinerlerden değil ür*ticilerden bahsediyrum) size de british denmis olabilir. yazdığınız yüm özellikler öz be öz sokak kedimde de var. huyuna göre ırk olmaz yani. yüksek ihtimal scottish straighttir kediniz

Tolga_yay26

Teşekkür ederim cevabınız için scotish straight olduğunu düşünme sebebiniz nedir merak ettim

Kediniz büyük ihtimalle scottish straight. Bende de aynı durum oldu. British diye ilan vermişler. Facebook da bi gruba sordum almadan önce herkes scottish straight dedi. Ama biz yinede gidip aldık. Benim kedimin resmi profilimde var. Girip bakabilirsiniz.Saf kan Britishlerin suratları bi tık farklı görünüyo. Ayakları daha kısa ve kulakları öne değil yana bakıyo. Normalde bende anlamıyorum ama kızımı alırken öğrendim. Sanırım scottish gen sorunundan korktuğunuz icin soruyosunuz ama bu konu anne babanın cinsine göre değişkenlik gösteriyor anne babanın ikiside scottish olursa daha çok risk altındalar. Biri scottish biri başka irksa çok sağlık sorunu olmazmış. Bende aynı korkuları yaşamıştım kızımı almadan önce

Evet scottish kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli şey bence bu. Bu kediler aynı ırkla ciftlestiklerinde bizlerdeki akraba evliliği gibi sayılıyor. Kedilerin sakat yada ölü doğma ihtimalleri oluyor maalesef. Bu kediler mümkünse cogaltilmamali aslında illa cogaltilacaksada başka bir ırkla çiftlestirilmeliler

elif_f

Bacaklarının kısalığı surat kafa şekli scotish kırması fikri veriyor. Yıllık check up yaptırın ve kalp için detay tetkik isteyin.

Tolga_yay26

Sutlacinannesi teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için kedim bu arada dişi bugün kızgınlığa girdi kalçasını kaldırıyor mırlıyor düşünmüyorum şuan çiftleştirmeyi 6 aylık zaten ama ne zaman kızgınlığı geçer onu bilmiyorum bu arada diğer arkadaşlarada teşekkürler cevapları için yanlız tekir olmadığından eminim çok iyi tanıyorum tekir cinslerini içlerinde büyüdüm kedim hangi cins olursa olsun o benim bebeğimmmm can dostum abisinin tatlısı 😊

Tolga_yay26

Yani scotish straightların çiftleşmesi scotishlerle çiftleşmesimi tehlikeliymiş ?

Emirrckr

Kedi ırkından çok anlamam ama tekir değil gibi.
Belki British-Tekir kırması olabilir.
Tam British de değil çünkü.
Scottish Straight hakkında net bir bilgim yok.

Evet scottish kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli şey bence bu. Bu kediler aynı ırkla ciftlestiklerinde bizlerdeki akraba evliliği gibi sayılıyor. Kedilerin sakat yada ölü doğma ihtimalleri oluyor maalesef. Bu kediler mümkünse cogaltilmamali aslında illa cogaltilacaksada başka bir ırkla çiftlestirilmeliler

Sm_Ft

British-tekir kırması zannediyorum ama uzman değilim