Köpeğim Bulduğu Herşeyi Yiyor!!

cagla-kar

köpeğim6 aylık erkek 8,5 kilo sahiplendiğim için ırkı hakkında bir fikrimiz yok. bir aydır ne bulduysa yiyor ortalıkta yiyebileceği şeyleri bırakmamaya gayret ediyoruz . cok sık kusuyor ve acayip şeyler cıkartıyor az once kocaman bir corap kustu corabı kaldırmak aklıma gelmemişti hiç çok şaşırdım yemesine. öğünlerini düzenli veriyoruz açta değil tadı olmayan kocaman şeyleri nasıl neden yiyor anlamış değiliz veteriner vitamin hapı verdi vitaminsiz oldugundan kaynaklanıyormus mamasının üstüne toz hale getirip serpiyorum . iki gün üst üste ishal oldu yine ne oldugunı anlamadıgımız şeyler yemiş yakında bizide yiyecek diye korkuyorum yediği şeyler küçük yutulabilecek şeylerde değil şaşırdım vallahi bu sorınu yaşayan yada çözümünü bilen varmı

3 CEVAP

FulyaC

Valla bi an bile gözünüzü üzerinden ayırmayın. Yememesi gereken bişeyi aldıgı anda sert bi dille uyarın kızıp alın ağzından. Kemik falan verin oyalansın.En lezzetli seyleri bile sahibi ye demeden yemeyen köpekler var. Bunu tedavisinin yanında birazda disiplinle aşarsınız çünkü daha yeni gelmiş sanırım size.vitamin eksikliği falan ortadan kalkarsa düzelir zaten. Üzüldüm valla çorap yutmak nedir arkadaş

aleynapul

bizimkide yolda ne bulursa ağzına atıyordu hep ağzından alıp hayır diyordum ama böyle olmayacak dedim diş kaşıma kemiklerinden aldım oynarken verdim sonra çekip aldım ve bırak dedim bırakıncada ödül ve sevgi verdim böyle böyle yolda bulduklarını yutmamaya bırak dediğimde elimi uzatınca bırakmaya başladı daha fazla ilerleme kaydedip sadece sözle bırakmasını sağlamaya çalışıyorum denemenizi öneririm reflex oluşturursanız muhteşem olur

Derdedermanim

Tablet tarzı vitamin kullanın bence birde onu meşgul edicek kemirebileceği bir şeyler olsun yanında sürekli ama etrafta tehlikeli ufak parçalar bırakmayın midesini deler bir şey olur...
Çorapıyemiş olması çok şaşırtıcı hani dışkısını yiyor deseniz daha az şaşaırırdım.