Kedimin Safra Kesesinde Çamur Varmış

iremtunc

Merhaba herkese. Böyle bir şey yaşamış olanlar varsa veya veteriner arkadaşlar varsa kendilerine bir şey danışmak istiyorum. Vakit ayırıp okursanız çok mutlu olurum.
Bir hafta boyunca kedimde kusma ve halsizlik şikayeti olmuş. Ben şehir dışında okuyorum bu yüzden bu süreçte anne ve babam ilgilenerek kedimi hayvan hastanesine götürerek muayene ettirmişler. Röntgen çekilmiş ve ultrasonla bakılmış, kan tahlili de yapmışlar. Kan değerlerinin normal olduğunu ama böbreklerinde ve safra kesesinde çamur olduğunu söylemişler. Ayrıca böbreklerinde taş dışında başka bir cisim daha olduğunu fakat ne olduklarını anlayamadıklarını, ilaçlı MR çekebileceklerini ve profesöre danışacaklarını söylemişler ilk gün. Birtakım ilaçlar ve serum sonrasında ertesi gün yine götürmelerini istemişler. 2. Gün ise aynı tedaviyi uygulayarak takip edeceklerini söylemişler. MR çekilmemiş. Hekim ursomed adlı bir şurup yazmış, kullanmaya başladık sabah akşam 1 ml olacak şekilde. Kedimde iştahsızlık çok fazla mevcut ne yiyor ne de içiyor. Mide koruyucu yapılmadığı taktirde kusmaya da devam ediyor ve sarı safra kustuğu belli. Oturuşundan ağrısının da olduğu belli. Açıkçası ne yapacağımı şaşırdım. Dün sabah yine serum takıldı ve iğneleri yapıldı. Hala iştahsızlık mevcut. Dünden beri midesi bomboş desem yeridir. Mamasını ve suyunu hep taze tutmaya çalışıyorum. Şırıngayla yaş mama veriyoruz. Bana ne tavsiye edebilirsiniz, böyle bir şey yaşayan var mı? Tahlil sonuçlarını ve uygulanan ilaçları atabilirim fakat maalesef elimde ultrason ve röntgen görüntüleri mevcut değil. Şimdiden teşekkür ederim...

2 CEVAP

Mini2019

Merhaba, karaciğer ve safra kanalında çamurlaşmayı ben de atlattım.

Şiddetli kusma. Yememe. Halsizlik vs… zor zamanlar gerçekten.

Yememe sürecini şöyle atlattık..
Önce 1 hafta boyunca sabah akşam serum aldı. Serum içine kanalda akışı sağlayacak ilaç verdiklerini söylediler.
Genelde hiçbir şey yemiyordu.
Bu 1 hafta boyunca da kusma önleyici ve bağışıklık güçlendirici aldık.
1 hafta sonunda karaciğer desteği hap ve gastro mamaya geçtik.
Yaş mama ve viyo da verdim.
1 ay sonraki ultrasonda her şey normaldi.

Zaten çoktan iyileşmişti..

iremtunc

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız 🥺