6 Aylık Kedime Proplan Kitten Mamayı Almayı Dusunuyorum Sizce Kalite Acısından Nasıl Ve Tüketir Mi

elizanhnc

kedimizi yeni sahiplendigim icin bilemiyorum scootish fold cinsinde

3 CEVAP

Emirrckr

Orta segment bir mama,
Alınabilir.
Fakat kedinizin tüketip tüketmeyeceği tamamen ona bağlıdır.
Kimi kedi bayılarak yer kimi kedi ağzını sürmez,bu her mama için geçerlidir.
Ve tabiki kediniz severek yese dahi mamanın ona yaraması lazım.(gelişimine,tüy sağlığına,tüy dökümüne vs.)

marizort

icindekiler: Tavuk eti (%20), pirinç, mısır gluten unu, kurutulmuş hayvansal protein, kurutulmuş kanatlı proteini, mısır, hayvansal yağ, mısır nişastası, mineraller, buğday gluten unu, kurutulmuş yumurta, sakatat, balık yağı, kolostrum (%0,1).

tavuk eti olmasi iyi, pirincte iyidir ama listede 2.sirada yani cok fazla pirinc var. misir gluten unu, misir, misir nisastasi, bugday gluten unu... bunlar iyi degiller. neden bu kadar cok un kullanilmis bilmiyorum ama kedilerin bu kadar un yemesi iyi degil etobur hayvanlar sonucta. uzun vadede kilo yapar ve halsizlesir kediniz.

butceniz iyi ise orijen en iyi mamadir icerigin cogunlugu ham etten gelir. un kullanilmaz. butceniz orta ise bozita ya da sanabelle kullanabilirsiniz. ya da pro plana devam edip miktarini azaltip geri kalan gunluk yemesi geren miktari her gun kaliteli bir yas mama ile telafi edebilirsiniz. 🤷🏻‍♀️

marizort

tabi cins kedi oldugundan ve cins kedilere bazi seyler yaramadigindan veterinerinize danisin derim. (gerci veteriner her kediye proplan ya da rc onerir :D ve yas mamayi kotulerler faydali oldugu ortadayken. neden anlamis degilim)