Kedim Zayıflamaya Başladı?

Pnrdogan

6 aylik şu an ,birkaç gündür zayıflamaya başladığını gördüm. Mama olarak royal canin kullanıyorum yaş mama veriyorum arada bir de tavuk et haşlama da veriyorum. Hareketli bir kedi ayrıca. Sağlıklı şekilde kilo alması için napabilirim mamasını mi değiştirsem mama önerisine de açığım teşekkürler

8 CEVAP

Mini2019

Şu an çok hareketli olduğundan ve boyu uzadığından böyle olması normal.
Elinizden geldiğince kilosunu düşük tutun. Sağlıklı olsun ama zayıf olsun kesinlikle

Mini2019

Royal Canin iyi bir mama aslında.. sık mama değiştirmek iyi değildir.. mama sağlıklıysa tüyleri güzelse, kusmuyorsa değiştirmenin gereği yok bence.. ama illa değiştireceğim derseniz, Hills kitten deneyebilirsiniz. içeriği ne kullanıyorsanız onunla devam edin ama. balıksa balık.. tavuksa tavuk

Ketonmanya

Merhabalar.

Annelik böyle bir şey, değil mi? Çocukları annelere hep bir süzülmüş gelir, hep tosun tosun olsun isterler çocukları. :) Arkadaşın da dediği gibi yemesi içmesi ve keyfi normal olduğu sürece zayıf olması, fazla kilolu olmasından iyidir. Fazla kilonun getirdiği sağlık sorunları bir yana, bir de bir kediye diyet yaptırmaktan daha zor çok az şey var ve bu sürece girmek istemezsiniz bile. Siz sadece kedinizin günlük hareketlerini gözlemleyin. İştah kapanması ya da hâlsizlik görmediğiniz sürece endişelenmeyin.

Bol patili günler dilerim. :)

marizort

hareketliyse normal kilo vermesi. benimde hic hosuma gitmedi cok kilo vermisti bir donem. mamayi bir kaba koyup serbest vermeyin öğünlere bölün, o zaman ne kadar yedigi kontrolunuz altinda olur. kilo almasi icin biraz daha fazla mama verin. ya da kisirlastirin kedicik kisirlasinca kilo almaya baslar. bu sefer fazla kiloyu onlemek icin iceriginde fazla misir unu, gluten ve un bulunan royal yerine protein orani daha yuksek un ya da tahil kullanilmayan bir mama kullanmanizi oneririm.

komurlolis

merhaba yavru kediler çok fazla hareket ettiği için ne kadar yeseler de zor kilo alıyorlar, benimkiler öyleydi. yaş mama, ödül maması destekleyebilirsiniz

mochangel

buyudukce boyle olmasi normal uzadiklari icin. gercekten kilo olarak tartida bir kayip olursa veterinerinize danismaniz gerekir

Pnrdogan

Evet fazla kilolu olsun istemiyorum ama değişiklik olunca endişe duydum. Mama öneriniz varsa da alabilirim biraz sıkıldı mamasindan.

Pnrdogan

Teşekkür ederim kedim daha çok tavuk seviyor ona bir bakayım