Kedimin Kulagini Kasimasi

eylulpak

kulağında hicbir sekilde kir vb akinti yok kulak uyuzunda kahverengimsi atik olmasi gerekiyormus sanirim yani kedimde kulaginda koku da yok gunde iki uc kere kulagini kasiyo kisa sureli kafa sallama hareketini yapiyor kulak uyuzu olma ihtimali var midir tecrubelerinizi benimle paylasabilir misiniz

3 CEVAP

elif_f

Mama değişimi yaptınız mı yakında allerjen bir durum mu oldu kaşıntı vs acaba? Ağzı yok dili yok vete göstermeden içiniz rahat etmez, bir gösterin.

eylulpak

şoyle paşayi biz 1 ay once sahiplendik biraz kilo problemimiz var royal canin kisirlastirilmis mama kullaniyoruz veterinerimiz de gayet kaliteli bir mama kullanmaya devam edebilirsiniz dedi olculu bir sekilde veriyoruz yemesinde su icmesinde herhangi bir problem yok

elif_f

Kaliteli olması alerjik reaksiyon için engel değil. Mesela benim kedime advance denedik rotasyon olsun diye. Kaşıntı yaptı alt karın yüzeyinde hafif hafif pembelikler oldu. Çok iyi mama da olsa biz nasıl bireysel olarak farklıyız kedilerin de dönem dönem bir etken maddesine hassasiyeti olur ona dokunur. İnsan gibi düşünün. Belki değil de ama o seçenek iyi mama olunca ortadan kalkmasın sizin için onu demeye çalışıyorum. Çok daha üst skala mamalarda da duydum. Siz vetine bir muayene ettirin. Ağzı yok dili yok. Kulağın içine bakar derisine bakar fikir verir. Gerek yok zahmet çekmesine. Dünyanın en güzel arkadaşı, iyi ki sahiplenmişsiniz. O da siz de çok mutlu olun.