Kedide Yutma Güçlüğü

ecemyuce

Arkadaşlar selam,
Kedime dün akşam sıvı ödül maması verirken yutma güçlüğü fark ettim. Birkaç kez yutuyor sonrasında başını sağa eğerek patisiyle ağzına dokunarak öğürür gibi yapıyor. Sabah kuru mamasını yerken de bir ara aynı hareketi tekrarladığını hatta boğazından çıkarıp tekrar yediğini fark ettim. İştahında su içmesinde bir şey yok su içerken aynı şeyi yaşamıyor. Çok uzun tüylü bir kedi uzun zamandır malt yememişti bu yüzden kaynaklı mıdır? Veterinere yarın götürücem de çok endişelendim benzer şeyi yaşayan var mı?

3 CEVAP

Minminik

veterinere götürün belki ip gibi bişey buldu yedi dilinin altında kaldı o yüzden öğürme hareketi yapıyor olabilir, veteriner kontrol eder detaylıca belki bambaşka aklımıza gelmeyecek bişey çıkabilir umarım çözülebilecek bişey çıkar geçmiş olsun.

malt veriyormusunuz öğürme hareketi midesinde tüy varsa yapabiliyor

aslihan_e

Dişi ağrıyor olabilir

Magnetar

Veterinere gidin, her sey olabilir. Sonradan uzulmektense, hemen aksiyon almak lazim.