Kedimin Karnı Şiş

aleynacamgoz

Kedim 2.5 aylık, normalde a/d ıslak mama kullanıyordum daha sonra royal canin kitten ıslak mamasını kullanmaya başladım aynı zamanda tavuk haşlayıp suyuyla birlikte veriyodum çok severek yiyordu. Daha sonra veterinerimin tavsiyesiyle kuru mamaya geçtik ve advance kuru mamaya başladık ama farkettim ki kedimin karnı tuvalete çıkmasına rağmen şiş. Sert değil ama balon gibi boş bi şişlik sanki:( Önceden böyle bi şeyi yoktu. Bundan önce gençlik hastalığı teşhisi kondu bu arada. Ama tedavi sürecini güzel atlattık kan testi de iyiydi, halsizliği vs yok gayet iyi durumda koşuyor oynuyor, kusmuyor yemeğini yiyor suyunu da içiyor ve dışkılaması da gayet normal çok şükür. Buna rağmen bu şekilde şiş olması canımı çok sıktı bi fikri olan var mı? Sizce mama değişimi yapmış olabilir mi yoksa endişelenmeli miyim?

9 CEVAP

Roza23

Ic parazit karın şişliği yapıyor genelde. Ic parazit icin hap ya da iğne ne zaman kullandı hatırlıyo musun?

aleynacamgoz

ama dışkısında parazit vs göremedim

Roza23

Ic parazit olmamis olabilir o yuzden dışkıda bi sey görmemiş olabilirsiniz. Dışkısı normal dimi ishal ya da kabız gibi degil?

Roza23

Neden olabilir ki baska bilemedim simdi. Bi hekimi arayıp sorsana belki yaptığı bi ilaç sebep olmuştur en azından icin rahat eder

ezgiisu

Bizimkininde arada oluyor çok fazla yediğinde, genelde oyun oynayıp yemek yediğinde bir sorun olmuyor ama veterinere sormanizda fayda var yine de

aleynacamgoz

Lütfen yardımcı olun:( çok endişeliyim

aleynacamgoz

evet 20gün önce vs yaptırdım iç parazit iğnesini

aleynacamgoz

evet dışkısı gayet normal

aleynacamgoz

Evet veterinerle iletişime geçicem en kısa zamanda umarım mamadan dolayı falandır:( Corona virüsünden çok korkuyorum onun da testini yaptırsam sanırım iyi olacak teşekkürler yorumlarınız için