Evde Kedi Kuru Mama Yapımı

Cemalchief

Merhaba, çok fazla artan kedi maması fiyatları nedeni ile ve açıkcası meraktan birazda kendim kuru mama yapmak istiyorum, doğallığıda biraz artı tabi. listeyi gorsel olarak ekleyeceğim. Burada balık hariç tüm malzemeleri haşlayıp ardından blenderdan gecirip firinda 30 dk pisirerek yapmayı dusunuyorum. Daha önce deneyimlemis ve ya bu malzemeyide koysan daha iyi olur diye onerileriniz varsa memnuniyet ile degerlendirecegim

10 CEVAP

Magnetar

Evde kuru mama yapamazsiniz. Unutun bunu.

ilaydacakir

Kuru mama olarak değil de kedimin yaş mamalarını kendim yapıyorum ben de.
Tavuk, brokoli ya da balkabağı, biraz havuç yulafı haşlıyorum blendırdan geçirip buz küplerine döküyorum bir ay yetecek kadar oluyor haftada 1-2 kere de iki küp çıkartıp eriyince içine vitaminlerini damlatıp veriyorum. Bazen tavuğu blendırdan geçirmeyip parçalayıp koyuyorum içine öyle de seviyor

hellothere

bunu yapmak yerine maddi durumunuz yoksa kedi sahiplenmeyin bence

ilaydacakir

Kuru mama parasından kaçayım derken veteriner masraflarıyla cebelleşmek zorunda kalırsınız... Gerçekten paketli alamayacak kadar fiyat rahatsız ediyorsa çok güvendiğiniz bi petshop ya da veterinerden açık mama alın bari

Ahudr

Bence çokta iyi olur keşke güzel bir formul tuttursakta kimyasal deposu şu sacma hazir mamalardan yavruları kurtarsak.Denediniz mi siz merak ettim sonucu

hellothere

bunu yapmak yerine maddi durumunuz yoksa kedi sahiplenmeyin bence

Cennet29

Bu şekilde mama olmaz malesef. Kedilerin alması gereken çok önemli vitaminler var bunlarda kuru mamaların içinde bulunuyor. Sizin bunları tek tek alıp kuru mama yapmaya çalışmanız çok pahalıya patlar. Yaş mamaları evde yapın kuru mama malesef bu malzemelerle olacak iş değil

kj0122

Evde yaş mama yapıldığını duydum şahitlikte ettim kuru mamayı ilk defa duyuyorum ayçiçek yağının kediler üzerindeki zararlı etkisini biliyorsunuzdur umarım tarifiniz güzel olabilir fakat yağ sıkıntı çıkartabilir diye düşünüyorum

Ahudr

Sevgili kj0122
Aycicek yağı zarar veriyor diyorsanız sizin kedinize hicbir sekilde hazir gida vermiyor olmaniz lazim maltta dahil olmak üzere..

kj0122

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim @Ahudr kedime olabildiğince hazır gıda tüketmemesine özen gösteriyorum gluten şeker yağ oranına dikkat etmekteyim rahatsızlığı dolayısıyla diyet maması kullanıyorum ve gerekirse kısa vadeli yaş mama tüketimi sağlıyorum hazır olarak desteklemesi amaçlı

Malta gelince ister istemez içinde bitkisel yağ (ayçiçek yağı veya zeytin yağı değil ama) bira mayası, lesitin, selüloz, potasyum sorbat bulunmakta yağ oranı sıfır olcak demiyorum zaten gıda içeriğinde imkansız birşey bu bana söylenilen ay çiçek ve zeytin yağı iç organlarda sabunlaşma yapar demişti görüştüğümüz hekimlerden birisi bende doğruluk payı nedir bilemem bana düşen görevi yaptım uyarmak istedim sadece teşekkürler