Kediler İçin Mantar Tedavisi Nasıl Yapılır?

_aleygg

Merhabalar 3 tekir 2 sarman ve 1 bir anne kedim var yavrular 1 aylıklar ve mantar oldular fakat tedavi pek de bir işe yaramıyor bununla alakalı her hangi bir önerisi olabilecek biri var mı?

4 CEVAP

Mslna01

Merhaba geçmiş olsun veteriner hekim kesin teşhis koydu ise,ecosinli banyo yaptırın tek seferde geçmeyebilir

Mslna01

Ama kedileri ecosinden sonra iyice her yerine derisine gelecek kadar yıkayın sonra kurulamayın kendinin kuruması gerekiyor sıcak odada tutmanız gerekmektedir havlu bez vs kullanmayın

beguss

Merhaba ben kedimi sokaktan sahiplendim. Sokaktan aldığımda mantarı vardı gerçekten aşırı zor geçirdim. İlk önce mantar aşılarını yaptırdım ama pek fayda etmedi. Daha sonra ecosin ile banyo yaptırdım. Ecosini üzerinde yazdığı gibi hazırlamanız çok önemli. Kulaklarına kaçmamasına özen gösterin ve sakın kurulamayın kendi kendine kuruması gerekiyor. Bir de mantar sporları kedinin temas ettiği yerlere bulaşıyor ve ne kadar ecosinle yıkasanız da o eşyalara temas ettikçe yeniliyor. Bu yüzden ecosin ile yıkadıktan sonra mutlaka tüm evi, halıları, koltukları, oyuncakları, yatakları dezenfekte edin. Ben ilk önce bir odayı dezenfekte ettim halıları sildim. Daha sonra kedimi yıkayıp o odaya koydum tabi ısısını ayarladım odanın. O orda kururken de tüm evi dezenfekte ettim çok şükür sonunda geçmişti.

Mini2019

kazıntı testi yaptırın. ondan sonra da 2 doz doğru aşıyla mantardan kurtulun. bağışıklığını yükseltmek için veteriner formunda takviye kullanın. 1 ayda kurtulursunuz.