Kedim Kendini İnek Zannediyor

1029 günlük british L kedim var. Bu arkadaş 365 gününe kadar filan çok iyi malt yerdi. Sonra bir şey oldu maltı yemez oldu. Veterinerimiz kedi otu tavsiye etti. Olay orada patladı bizimki daha ot kafasını çıkarmış filizken hallediyordu. Köydeki ağaçlık alanın bir bölümüne ektik bizde hem köy kedileri nasiplensin ,gerçi onlar başka bir ot yiyormuş, hemde gittikçe toplar bizimkine veririz diye. Kedim o gün bu gündür elimizde kedi otu da değil, maydonoz,yeşil soğan, düz çimen,pırasa vb ne ot görürse saldırıyor. Yaş mama ve ya Malta bu kadar düşkün değil. Mesela bugün yine köyden topladık getirdik arkadaşa kedi otu, kapıdan girmemizle ot poşetine saldırması bir oldu. Herhangi bir oyuncağın yapamadığı etkiyi ot yapıyor. Normalde millet kedisini iple yahut topla oynatır biz otla oynatıyoruz. Bu arada gerçekten tüy kusma olayını bitirdi ot. Kesemiyoruz da. Günde batına göre 1 ya da 2 tane veriyoruz ama doymuyor adam.

Veterinerimiz de zararı olmaz ayarı kaçmadıkça diyor. Bende çalışıyorsa dokunma mantığı yürütüyorum fakat anlamadığım Besin ağırlığı etobur üzerine kurulu bir cinsin bu kadar otobur olması normal mi? Ya da benzer bir olay yaşayan var mı neler yaptılar.

9 CEVAP

aslihan_e

Normal, benim kedimin biri de mısır koçanını gördüğü an elimi parçalayıp havada kapıyor, çiğ şekilde kemirip yiyor mısırları, pazardan poşet gelirse içinden mısır çıkmazsa ağlıyor. Mısır tarlası olan bir yerde yaşasa adamların tarlasında mısır bırakmazmış sanırım. Bir de salatalığı, kavunu da sever. Böyle takıntıları oluyor yani. Yeni kedim de çiğ domates seviyormuş. Bir gün annem konserve yapacaktı, kadın doğrayıp koymuş leğene, kedi oraya gitti, ben de kedi ne yapsın domatesi, dokunmaz diye düşündüm, bir girdim şapur şupur götürmüş yiyordu. Dendiği gibi pırasa, soğandan uzak tutun. Sizinki o yaşına kadar ota hasret kaldığı için deliye dönmüş belli ki. Kedilerin içgüdüsel olarak canı ot çekiyor genelde.

KedicikUzum

Ya çok komik geldi bana fjkamdskjdjs 1029 günlük, kendini inek zannetmesi, ot yeme olayı falan

Magnetar

Sogangiller ( taze, kuru, pirasa, arpacik) ve sarimsak olumcul derecede toksiktir, kesinlikle uzak tutun.

@magnetar tabiki de soğanı pırasayı yedirmedik :) sadece örnek verdim.

@aslihan_e sizinki de ilginçmiş. Bizimkinin zeytine saldırdığı oldu fakat zeytinyağını sevdiklerini veteriner de söylemişti.

@KedicikUzum 4 nisan 2021 doğumlu kedim. O zamandan hesaplayabilirsiniz. En nefret ettiğim şeylerden biri yaş hesabıdır. Böyle gün vermek daha basit. İnek benzetmeydi sadece. Keçi koyun vb de yazılabilir. Ot yemesi benim de komiğime gitti zaten ondan konu açtım :D

@magnetar tabiki de soğanı pırasayı yedirmedik :) sadece örnek verdim.

@aslihan_e sizinki de ilginçmiş. Bizimkinin zeytine saldırdığı oldu fakat zeytinyağını sevdiklerini veteriner de söylemişti.

@KedicikUzum 4 nisan 2021 doğumlu kedim. O zamandan hesaplayabilirsiniz. En nefret ettiğim şeylerden biri yaş hesabıdır. Böyle gün vermek daha basit. İnek benzetmeydi sadece. Keçi koyun vb de yazılabilir. Ot yemesi benim de komiğime gitti zaten ondan konu açtım :D

@magnetar tabiki de soğanı pırasayı yedirmedik :) sadece örnek verdim.

@aslihan_e sizinki de ilginçmiş. Bizimkinin zeytine saldırdığı oldu fakat zeytinyağını sevdiklerini veteriner de söylemişti.

@KedicikUzum 4 nisan 2021 doğumlu kedim. O zamandan hesaplayabilirsiniz. En nefret ettiğim şeylerden biri yaş hesabıdır. Böyle gün vermek daha basit. İnek benzetmeydi sadece. Keçi koyun vb de yazılabilir. Ot yemesi benim de komiğime gitti zaten ondan konu açtım :D

@magnetar tabiki de soğanı pırasayı yedirmedik :) sadece örnek verdim.

@aslihan_e sizinki de ilginçmiş. Bizimkinin zeytine saldırdığı oldu fakat zeytinyağını sevdiklerini veteriner de söylemişti.

@KedicikUzum 4 nisan 2021 doğumlu kedim. O zamandan hesaplayabilirsiniz. En nefret ettiğim şeylerden biri yaş hesabıdır. Böyle gün vermek daha basit. İnek benzetmeydi sadece. Keçi koyun vb de yazılabilir. Ot yemesi benim de komiğime gitti zaten ondan konu açtım :D

@magnetar tabiki de soğanı pırasayı yedirmedik :) sadece örnek verdim.

@aslihan_e sizinki de ilginçmiş. Bizimkinin zeytine saldırdığı oldu fakat zeytinyağını sevdiklerini veteriner de söylemişti.

@KedicikUzum 4 nisan 2021 doğumlu kedim. O zamandan hesaplayabilirsiniz. En nefret ettiğim şeylerden biri yaş hesabıdır. Böyle gün vermek daha basit. İnek benzetmeydi sadece. Keçi koyun vb de yazılabilir. Ot yemesi benim de komiğime gitti zaten ondan konu açtım :D

Sm_Ft

Tüyü kadar ömrü olsun güldürdünüz🤣