Sarılık Olan Kediye Alınabilecek İlaç Ve Antibiyotikler

mexmet1922

İnternetten araştırdığım kadarıyla kedimizde iştah kaybı yok. Ama halsizlik var burnunun sararması , diş etinin ve dilinin sararmasından yola çıkarak sarılık olduğunu düşünüyorum. Müsait zamanda veterinere götüreceğim ama o süreye kadar kedimize sarılığı olması durumunda yapabileceğimiz bir müdehale var mı ilaç veya antibiyotik konusunda. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

1 CEVAP

byzkpln

Sarılık karaciğer yetmezliği yapar. Aynısı benim kedimde de oldu. Zamanla kötülüyor verilen antibiyotiği buraya yazmak istemiyorum. Gereken dozu yaşı ve kilosuna göre yine veteriner hekimler ayarlıyor. Sarılık mı değil mi diye de kan alıp tahlil yapılıyor. Müdahale de bulunulmadan veteriner hekime götürmeniz de fayda var