İki Kediminde Aynı Anda Mama Yememesi Normal Mi ?

Emrylmz06

Merhabalar. Biri 10 yaşında İran kedisi diğeri 3 yaşında tekir. İkisi de kısır erkek. Dün öğlenden sonra ikisi de mamayı yememeye başladılar. Kokluyor ama yemiyor. Mama yeni arkadaslar. Proplan kısır somon ve nd kısır somon karışık mamaları. Uzun süredir böyle kullanıyorum aç bir şekilde miyavlayip yanıma geliyorlar değiştiriyorum veriyorum tekrar yok.

7 CEVAP

Cennet29

Kaka ve çiş yapmaları normal mi? Kakalarını detaylı kontrol edin belki kabız olmuş olabilirler. Birde mamalarınızı nereden temin ediyosunuz sahte yada tarihi geçmiş olma ihtimali var mı? Proplan da cok sorun cıkıyo hiç sevmediğim bir mama. Mama tanelerinde şekil, kokularında herhangi bir değişiklik var mı

Minminik

aynı mama bile olsa farklı pakete geçerken bile kademeli geçiyorum, mamaların paketleri yeni mi? bayatlamış olabilir mama kapları temiz mi, kabı koyduğunu zyer temiz mi

Emrylmz06

Sormuş olduğunuz herşey inanın çok dikkat ettiğim şeyler. Dışkı idrar problemi yok aç oldukları belli bir iki tane yiyip bırakıyorlar. Petlebi üzerinden alışveriş yapıyorum yada mamaciteyze caddemama ******** üzerinden. Çok araştırıp ince eleyip sık dokuyorum yani. Mama da koku bozukluk gibi bişey yok taneleri normal görünüyor. Taze alıyorum sürekli zaten iki kedi olunca. Pro plan dışında tüm mamalar İran kendime dokunup ishal yaptı Malesef. Nd maması dışında da tekir kedime veremiyorum

Emrylmz06

İlk defa bir kavanoza karıştırıp verdim yemediklerini görünce onu sokak hayvanlarına ayırdım ayrı verdim mamaları yine yemiyirlar

Ahudr

Bu aralar bu proplan somonlu mamada bir sorun oldugu asikar cok fazla sikayet okuyorum ve benim kedilerimde gün boyu az gezip mamayi yemiyorlar arti asiri tuy dokumu artti

Ahudr

Az gezip derken aç gezip demek istemistim :)

Minminik

başka şey yiyip mamayı yemiyorlarsa mamadadır problem, yeni bir paket alın onuda yemiyorlarsa mamadan sıkılmış olabilirler?