Dün American Cocker Spaniel Cinsi Köpek Sahiplendim Fakat Yemek Yemiyo

fatmanurdpu

Dün sahiplendigim köpek geldiğinden beri hiç bisey yemedi sadece uç tane sosis yedi. Sut kuru mama falan hiçbirine dokunmuyor ne yapabilirim. Aç kalmasını istemiyorum :( :(

7 CEVAP

izzy

Size alışması lazım üstüne fazla düşmeyin mamayı göreceği bir yere bırakın acikinca mutlaka yiycektir ürküyordur şimdi ondan yemiyordur yavrucak

acarabi

Köpeğinizle sorunsuz bir beslenme rejimi uygulamak için ilk zamanlarda gereğinden fazla disiplin gerekebilir. Genel geçer kabul gören usullerden en önemlisi şudur: köpeğiniz için uygun seçilen ve kilosuna, cinsine, ırkına ve yaşına göre miktarı ayarlanan mamayı mümkünse çelik kap içinde sizin tesbit edeceğiniz saatlerde önüne bırakın, en fazla 20 dk. sonra yesin veya yemesin mama kabını önünden alın ve bir dahaki mama saatine kadar hiçbir şekilde yiyecek vermeyin. Bu eğitimi kararlılıkla uygularsanız en fazla 2-3 gün içinde köpeğinizin beslenmesi normale dönecektir.
Önemli not: köpeğinizin ulaşabileceği mesafede tercihen çelik materyalden yapılmış içinde temiz su bulunan bir kabı devamlı olarak bulundurmayı sakın ihmal etmeyin. Kolay gelsin, köpeğinizle mutlu yaşamlar.

Damlah

Evet bencede benim daisy'm de ilk geldiği sıralar öyleydi kendisi bi chihuahua ama şimdi dibimden ayrılmıyor yapışık ikiz gibiyiz ☺

mlnilkm506

Oncelikle cinsiyle alakali degildir ama, bilin diye soyluyorum, ingiliz cocker spaniel.

fatmanurdpu

Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim :)

bartucy

Benim kopeğim de geldiğinden 1 gün sonra yemeye başladı bence mama yerine başlarda yakınlardaki bir kasaptan et al ve haşla her kopek kemik haşlamasını çok sever ilk olarak onu yesin sonralardan mama vermeye başla 2 gün sürekli sev zaten sonra sana alışacaktır

Gofretsla

maşallah çokda tatlı benimde var cockerım çok seçici bu ırklar kuru mamayı önüne koyun 20 dakika sonra alın sakın peşinde dolanmayın mama yemesi için ke3ndi gitmeli