Tahılsız Ve Düşük Tahıllı Farkı

melike-G

şuan nd kitten tahılsız kullanıyoruz, büyüdüğünde tekrar nd kullanmayı düşünüyoruz ama tahıllı veya az tahıllının farkı nedir acaba? besleyicilik vs gibi

7 CEVAP

dollfacepersian

Birinde hiç tahıl yokken diğerinde az tahıl var iste diyesim geldi:)
Tabi bunun dışında da farkları var, tahılsız olanın genellikle protein değeri yüksek ve hareket seviyesi yüksek,kilo almaya meyilli değil, kısır değil ise kullanmak daha iyi bence.
Düşük tahıllı ise genellikle protein değeri daha düşük daha hafif bir mama bence. Tahılsız da yazdıklarımın tam tersi durumlarda kullanmak daha uygun bence. Benim oğlum kısır ve kısır kedilerde kullanıma uygun olduğunu düşündüğüm için ne düşük tahıllı morina balıklı kullanıyorum.
Besleyicilik açısından nd tahılsız kitten ve düşük tahıllı morina balıklının protein değerli hariç tüm değerleri aynı olduğu için aynı besleyicilikte bence.Protein değeri bebek kediler için yeterli benim için,bebek kedide de bir dönem kullanmıştım ve sorun olmamıştı

dollfacepersian

@Onurtemiz Açıklayayım, düşük tahıllı balıklı kullanıyorum evet,sadece onun değerlerine baktığım için besleyicilik ve kısır kedilere uygunluk vs. konusunda onu örnek verdim. Diğerlerinin kötü olduğunu düşünmüyorum tabi ki, onların değerlerini bilmediğim için onlar hakkında bir şey yazmadım. Bilmemenin sebebi ise oğlumun tavuk alerjisi olması ve kırmızı et sevmemesi dolayısıyla almayı düşünmediğim için haklarında araştırma yapmamam. Umarım anlaşılır şekilde yazmışımdır bu sefer

onurtemiz

@dollfacepersian Ever şimdi taşlar yerne oturdu. Çünkü geçen ay ben de almıştım düşük tahıl balıklıyı henüz denemedim ben de yanlıl aldım diye korkutum bir an

dollfacepersian

@Onurtemiz
Sevindim anlaşılmasına, teşekkür ederim uyardığınız için:)

Bilgos

daha az tahıllı olur
veya daha çok tahıllı olur

onurtemiz

@dollfacepersian yazdığınız da anlaşılmayan bir yer var. Düşük tahıllı balıklı mı kullanıyorsunuz o hariç diğerleri kötü mü anlamadım ben

melike-G

Cevap için teşekkürler bende kısırlaştırmayı düşündüğümden bunu öğrendiğim iyi oldu:)