Royal Canin Vs Hills

bugrazh

Merhaba. Forumu bir süredir takipteyim. Merak ettiğim ve fikirlerinizi almak istediğim bir konu var. Royal Canin kısır ve Hills kısır.
Kedim kısır 12 aylık erkek sarman ve pek hareketli sayılmaz. Kısır erkek kedi için uzun vadede klinik bulguları en iyi ve güvenilir olan, idrar tikanikligi, bobrek rahatsizliklari gibi kısır erkek kedi hastalıklarını uzun vadede daha az tetikleyen mama sizce hangisi? İkisinden birini kullanıp kedisinde bahsettigim sağlık sorunlarini yaşayan oldumu? Bir de bu soruya ek olarak; kilo almaya yatkın kısır kedi için ikisi arasında hangi seçim daha doğru olur? Tecrubelerinizi veya konuyla ilgili bilgilerinizi dinlemek isterim.

1 CEVAP

Magnetar

Idrar yollari ve bobrek icin iyi kuru mama yoktur. Konserve yas mama kullanacaksiniz. Bunun amasi yok. Fakat yok arkadas ben kuru mamada israrciyim diyorsaniz, royal canin den devam edin, hills e hic bulasmayin. Icinde et barindirmayan ya da minimal barindiran nadir mamalardandir.