Royal Canin Ve Virbac Benzerliği?

bugrazh

Merhaba. Royal Canin ve Virbac mamaların içeriğinde Kurutulmuş ve Hidrolize hayvansal proteinler olmak üzere iki hayvansal protein kaynağı var. Hidrolize proteinin ne kadar önemli olduğunu da bazı yabancı kaynaklardan okudum ve mantıklı buldum. Virbac gibi bir mamanin kalitesi, klinik,bilimsel olması ve en üst segment olarak görüldüğü de aşikar. Fakat burda her zaman tartisma konusu olan bir mamanın içinde taze veya kurutulmuş "et" olmaması. Bu arada içinde taze eti bol olan mamalar da denedim kedim için malesef yaramadı. Bu durumda Royal Canin'in içinde et olmaması eleştirisi Virbac içinde geçerlimidir? ya da Royal Canin aslında oldukça klinik ve guvenilir bir mamamidir? Ne duşunuyosunuz?

5 CEVAP

teo33

royal canin'e bol laf atan bulabilirsiniz; ama iki yıldır royal canin kullanıyorum ve benim kedime önceden kullandığım mamalara nazaran çok iyi geldi.

Sakizcan

Kedim iki yaşında, yaklaşık 2 aylıktan beri benimle ve ilk andan itibaren royal canin kullanıyorum royal kitten royal seçici royal kısır hepsini kullandık neredeyse. Şu an hala royal kısırı kullanmaktayım ve kedim başka bir mama yemiyor kaliteli olsun içeriği iyi mama yesin dedim bir ara ve N&D satın aldım ancak kedim asla tüketmedi. Mecbur kalıp bir iki yediğini de kustu. Sonuç olarak royal canin de şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık

AhsenAise

İyi kuru mama yoktur, çeşitli işlemlerden geçen, tatlandırıcı,koruyucu kimyasallar ihtiva eden, veteriner serisi, yaşlı,yavru , tavuklu, balıklı tahıllı, tahilsiz vs gibi pazarlama stratejisi ile önümüze gelen fabrikasyon ürünler vardır,pek çok hayvan ailesi ve bazı veteriner hekimlerin kuru mamayı sorgulamaya başlaması ile para kazanmak kaygısı ile piyasada bulunan çoğu mama nin tüketiminin zaman içerisinde azalarak biteceğini düşünüyorum

AhsenAise

Hasbelkader kedinize iyi gelen mama varmıdır evet o kedinin bünyesi o mamadaki kimyasalları tolore ediyordur , desteklediğiniz ev yapımı yaş mama, yoğurt,sebze vs ile bağışıklığı güçlü hale geliyordur

Cemalchief

Virbac guzel mamadır, burada kurutulmus ve ya hidrolize protein yanında hangi malzemeler kullanildigidir. Virbac 8/10, Royal canin 6/10 gibi dusunebilirsiniz. Virbac biraz da pahali mamadir