Püre Halinde Yaş Mama

MiskoBalim

Merhaba, kedim şu an üst solunum yolları rahatsızlığı için ilaç tedavisi görüyor. İlaç toz halinde ve mamasına koyup vermem gerek. Acana sığırlı kedi yaş maması kullanıyorum. Ama kedim malesef ilaç koyduğumda fark edip yemiyor. Kokusuyla cezbedebilecek püre halinde başka yaş mama önerisi verebilir misiniz? Şırınga ile de vermeye çalıştım ama çok korkuyor ve stresleniyor.

4 CEVAP

AhsenAise

Sıvı ödül mamasına karıştırıp veriniz

Pnrdogan

Kedi çorbaları var o da olabilir

Emirrckr

Püredense arkadaşların dediği gibi sıvı ödül mamaları veya çorbalar daha makul bir seçenek olabilir.
Kediler sulu şeylere daha bi karşı koyulmaz oluyorlar çünkü :))
Yine de püre mama önerisi olarak Nutri Feline tavsiye edebilirim.
Birde Exclusion fena değildi.(Exclusion içeriği elbette Acana’nın yanından geçemez ama tat olarak daha cezbedicidir diye düşünüyorum.)

MiskoBalim

Püre mamalar, kedi çorbaları ödül mamalarını denedim. En olumlu sonucu n&d balkabaklı ördekli yaş mamasında aldım. Püre halinde değil ancak sulu bir mama. Seçici ve yediği her şeyi deli gibi koklayan kedim sorun çıkarmadan ilaç olmasına rağmen yedi. Ancak şimdi başka bir sorun gündemimiz onun için başka bir başlık açmam gerek sanırım. Cevaplarınız için çok teşekkürler.