Kedi Kulak Temizliği Nasıl Yapılmalı

Elifinkedileri

Kedilerinizin kulaklarını nasıl temizliyorsunuz. Hangi ürünleri tavsiye edersiniz

8 CEVAP

aleyn

kedimin kulaklarını hiç temizlemedim vet. eğer gözle baktıgımızda bir kir görmüyorsak temizlemenin gereksiz olduğunu zaten kendi temizliğini yaptıgını söylemişti herhangi bir kir de görmedim bugune kadar.

Mariana

Ben nemli bir bezle ve kulak çubuğu ile dikkatli bir biçimde temizliyorum. Bir senedir böyle :) çubuğu çok derine sokmuyorum

Elifoo

Nemli bir pamugu alin, kulak kepcesinden tutup iceriye dogru oval bir sekilde temizleyin. Cok fazla derine gitmenize ya da bunu cok sık tekrarlamaniza gerek yok. İcinde bir sey gorudugunuzde yapabilirsiniz :) cok gicik oluyorlar kulaklarina dokunulmasina o yuzden ben maksimum haftada bir kez yapiyorum

onurtemiz

Youtube'ta Veteriner Hekim Ali Serdar Gürbüz var onu takip edin böyle bir video hazırlamıştı

onurtemiz

En azından aşı ve normal kontrol zamanlarında doktor kulak içine göz ucuyla baksa bile yeter. Pislik var temizle diye uyarır sizi

Dmldsl123

Kedinin kulağını siz temizlemeyin veteriner temizlesin çünkü kediniz onlardan mikrop kapabilir

Elifinkedileri

İnternette sayfalardan birinde temizlenmezse kulak uyuzu olabileceği yazıyordu ben 3 yıldır temizlememiştim benim yüzümden böyle bişey başına gelirse diye ihmal ettiğim için çok kızdım kendime. Nemli kalırsada olabiliyormuş nemli pamukla yapmak sorun yaratmaz inşallah. Denilen videoyu da izleyeceğim teşekkür ederim.

Elifinkedileri

Veterinere gittiğimizde pamukla siliyor temizliyor ama ben evde ekstra bir şey uygulamamıştım hiç. dün izlediğim videolardan gördüğüm kadarıyla yapmaya çalıştım ama çok rahatsız oldu hiç hoşuma gitmedi bende zorlamadım veterinere gittikçe kontrol ettirmeye karar verdim böylesi daha iyi olur sanırım