Patide Şişlik

Hallocat

Sokakta baktığım kedim kavga etmiş arka patisinden ısıtılmış derisi gözüküyor batikon uyguluyorum biraz toparladı gibi fakat yaranın hemen üstü bacak kısmına doğru bir şişlik var yüksek ihtimalle iltihaplandı.Veterinere gitme şansım yok sadece batikon sürmem yeterli gelecek midir?

5 CEVAP

Hallocat

*ısırılmış

sophiee

Batikonu açık yaraya fazla Sürmenenizi öneririm. En azından yara kitlenmediyse gün içerisinde tekrarlamayın. İçerisinde bulunan iyot açık yaradan emiliyor ve 70 kg bir insanda fazla yan etki oluşturmazken 3-4 kg lık canlarda sıkıntılara sebep olabiliyor.

Hallocat

Sadece günde 1 kez sürüyorum peki ne yapmalıyım kendi haline mi bırakayım?

devlet veterinerine götürün sokak hayvanlarına bakar

Hallocat

Oturduğum bölge de veterinerler uzak araç ayarlayamadım.