Kedim Bu Aralar Fazla Tüy Dökmeye Başladı?

Pnrdogan

7 aylik olacak bu aralar fazla tüy dökmeye başladı acaba kizginlikla alakali olabilir mi , mama olarak royal canin kullanıyorum. Kedim uzun tüylü bir kedi. Her gün tarıyor eldivenle topluyorum. Veteriner normal dedi ama içime sinmedi önerisi olan var mı?

2 CEVAP

Leta

Kediler genellikle 6. ayından sonra tüy dökmeye başlıyor. Ben de kedim 6 ayına kadar ne güzel hiç tüy dökmüyor derdim sonradan gerçekle yüzleştim 🥲 Siz de şu an o evredesiniz sanırım :)
Yani 7 aylıktan sonra tüy dökmesi normal ama çok aşırı ise belki damla vitaminlerden kullanabilirsiniz işe yarıyorlar mı bilmiyorum, ben de aynı sorundan muzdarip olduğum için bugün konu hakkında yazmıştım.

Leta

Kediler genellikle 6. ayından sonra tüy dökmeye başlıyor. Ben de kedim 6 ayına kadar ne güzel hiç tüy dökmüyor derdim sonradan gerçekle yüzleştim 🥲 Siz de şu an o evredesiniz sanırım :)
Yani 7 aylıktan sonra tüy dökmesi normal ama çok aşırı ise belki damla vitaminlerden kullanabilirsiniz işe yarıyorlar mı bilmiyorum, ben de aynı sorundan muzdarip olduğum için bugün konu hakkında yazmıştım.