Oğlum Kızgınlığa Mı Girdi?

Sm_Ft

Bir erkek kedimiz var. Temmuz 2023 doğumlu 6. Ayına girdi. 2,5 aylıktan beri bizim evladımızdır. Son zamanlarda fazlaca agresifleşti. Önceki ay 21 günlüğüne yurt dışına gidip gelmiştim umre için. Eşim ilgilendi ben yokken ama tabii gündüzleri işte oluyordu akşamdan akşama ilgilenebildi. O zamana dek tüm gün benimle beraberdi. Fazlasıyla bana bağlıdır. 2 saat işim olsa evden gidip gelsem dönüşte sevinç gösterilerinde bulunur ve etrafımda dört döner hep. Ben yurtdışına gidip geldikten sonra bana da bir hafta kadar trip attı ama ben ilgilenince gönlünü alabildim. Fakat eşime karşı aşırı hırçın davranıyor. Onu ısırmaya başladı ki hiç huyu değildir oyun oynarken bile elimizi asla ısırmazdı. Hatta eşime sordum ben yokken yanlışlıkla ayağına falan mı bastın ya da başka bi şey mi oldu neden sana tepkili diye hiçbir sorun yaşamadımlarını ama ben yokken çok huzursuz olduğunu hep evin içinde beni arayıp ağladığını söyledi, uyutmamış kendini ben yokken hiç. Neyse uzun lafın kısası son 2 haftadır eşime karşı kedim çok hırçın hatta ben araya girince sakin davranıyor ama eşime hep saldırıyor ve tuhaf miyavlamaları var bu dönemde. Acaba kızgınlığa mı girdi? Eşime erkek diye mi saldırıyor ki?

3 CEVAP

Alya27

Kedinin kızgınlığa girmiş eğer evin içinde koku salıyorsa veya nesnelere karşı nasıl söylesem bilemedim anlarsınız umarım :) bilinki kızgınlık dönemi

Sm_Ft

Koku salmıyor evin içine ama söylemesi ayıp idrarı kötü kokmaya başladı. 2 farklı yerde kum kabı var onların dışında başka yere koku salmadı henüz. O dediğinizi anladım nesnelere bişey yapmıyor ama bana karşı tavrı değişti. Bana çok bağlı zaten ama bunun dozu çok arttı. Odadan 2 sn aytılıp mufağa gitsem odanın kapısında ağlıyor. Bensiz duramıyor. Koklayıp sağımı solumu yalamaya başladı. Akşamları mutlaka brnim kafamın dibine yatıp uyuyor eskiden eşimin yanına da giderdi ama şimdi yok. Bi de nasıl desem... illa arkasını burnuma dayayıp uyumak istiyor müsaade etmezsem küsüyor

Sm_Ft

Eğer bunlar kızgınlık belirtileri ise ne yapacağım şimdi ben? Kısırlaştırmayı 1 yaşından önce düşünmüyorum zira o hatayı eltimgil yaptı ve hayvan ciddi sağlık problemleri yaşadı, ölümden döndü. Ancak bi' 6 ay daha bu şekilde nasıl geçecek? Şaştım kaldım....