Çocuğum Şişko Mu :(

AisRevol

Anket

Veto haklı şişko 😔
(1 oy)
Tamamen iri kemikli 🤤
(19 oy)
Toplam (20 oy)

6 aylık erkek kedim var. İc parazit için gittiğimizde 3.8 kilo çıktı ve veterinere yavru olduğu için serbest besleme yaptığımı söyledim. Sence bu normal mi diye kedimi gösterdi ( kedimin kalbi çok kırılmıştır eminim 😋) ve bir öneride ya da mama tavsiyesinde bulunmadi. Sizce yavru kedilerde saatli besleme yapılmalı mı? Yaş mama vermiyorum sadece yavru kuru mama yiyor ve çok şişko değil de iri bir kedi gibi. Hareketli ve oyuncu çünkü. Çocuğum şişko mu? 😔 Ne yapmalıyım sizce?

13 CEVAP

somnium

hayır, şişko değil? ayrıca yani kedi 6 aylık. elbette ki serbest besleme yapacaksınız? bebeğin oyun çağı! kuduracak, boy atacak. siz beslemeye devam. kuzum gayet de fit duruyor, bunu diyen veto utansın!

AisRevol

Sağlık sorunu olmadığı sürece etli butlu ele ve öpücüklere iyi gelen bir çocuk olması hoşumuza gidiyor 😌 kısırlaştırma sonrası ( yani 9. Ayda falan ) diyete girebilir belki diye düşünüyorum 🤔

Furkeiii

veto haklı degil kediniz cok saglikli ve tatli, oyun caginda oldugu icin istedigi kadar yiyebilir bence. ve tam sevmelik! umarım benim kedim de böyle olur büyüyünce :3

HaydutveNazli

şüşko değil tüyleri kabarık :D

Elifnaz2012

Veto haklı değil benim de kedim böyleydi çok normal hem şuan büyüyor çok tatlı❤️❤️❤️

Sm_Ft

Sağlıklı ise bu ayrıntılara takılmayın bence. Kaldı ki gayet de normal görünüyor bence kilolu değil. Ayrıca bazı cinslerin genetiğinde iri yarılık var acaba veteriner acemi miydi ki diye geçti aklımdan.... Benim bir Norveç orman kedim vardı aynı yaştaki başka kedilere göre epey büyük görünüdü..

AisRevol

Aslında ben de düşündüm acemi mi diye çünkü bir kedi daha sahiplendik sokaktan ve kız pislik içindeydi kulaklarına baktı iç dış parazit yaptı gönderdi. 1 hafta sonra karma aşıya gidecektik karma aşı öncesi bir baktım çocuğun kulaklarının içi sapsarı uçları da simsiyah. Ben acıtırım diye temizleyemedim sordum neden böyle kulakları diye kir diyo. E tamam kir de niye temizlemedin bu çocuk 1 hafta böyle gezdi ben görüp söyleyince temizledi. Sonra bu oğlumu götürdüm ona da şişko dedi işte. :( tuhaf biri veto mu yoksa tekniker mi onu da anlamadım da bir daha oraya gitmiycem evime yakın ve büyük bir yer diye gidiyordum

Tuanaalsk

Sizin veto bu minnoşa kilolu dediyse benim çocuğa ne der acaba 🤧🤧

KedicikUzum

Yaa hayır kedişiniz sadece koca tottikliii benimki dişi 8 aylık bundan daha küçük. 3.4 kilo amaaa. Normal yani bebeniz yesin içsin oynasın adı üstünde bebek o dahaa. Benimki kısırlaştırma donemine girdi anca kontrollü beslemeye başlıyorum sizin çocuğunuzun yaşımdayken ödül mamikleri yaş mamikler kuru mama tavuk her şey yiyoduuu💓💓

Pamres

Gayet fit 😂

Sm_Ft

Ah ah biz hanımlar... Kedi annesi de olsak evhamlı oluyoruz hep. Akışına bırakın takılmayın derim. Evet yapması zor, söylemesi kolay ama takılmamayı öğrendiğimden beri kafam çok rahat:D Ha, bu arada bizim oğlanı geçen gün daha yeni vetoya götürdük, özellikle bu beslenme konusunu sordum(ben de serbest besleme yapıyorum) kedi ihtiyacı kadar yer çekilir, sorun olmaz dedi. Sadece kısırlaştırıldıktan sonra mamayı değiştirip ona uygun almakta fayda var dedi. Belki başka bir vetodan görüş alabilirsiniz çok evham yaptıysanız.

AisRevol

Yaa teşekkür ederim o sizlerin kocaman tatlılığı 😍🥰 korktum çocuğumun obez olmasını istemem tabi ki ama iştahı varken ve bebekken yesin canımın içi koşuyo evin içinde her gün enerjiye ihtiyacı var 😌

AisRevol

Dişiler daha küçük oluyormuş prensesler tabi narinler 🤤 ama normal bir erkek kediye göre de boyu falan uzun benim bebemin aşırı hareketli koşup oynuyo sürekli zaten koltukları ve masaları parkur yapıyo kendine 😂 totişini yediğim korkumdan yaş mamik bile veremedim oğluma ne zamandır veto öyle diyince 😔