Kedimin Göz Akması

Ecerana

Resim de gördüğünüz kedim 2,5 aylık bir kedi gözünde aşırı olmasa da göz akması var ayrıca çapaklanma da var özellikle uykudan uyanınca olduğu için çapaklanma normal sayıyorum ama az da olsa gözünün akması düşündürmüyor değil nette gentagut damla diye bir damla duydum ama sanırım o aşırı göz iltihabı olan kediler için sizce bn de kullanmalı mıyım yoksa gayet normal Bi durum mu

12 CEVAP

Ecerana

Teşekkürler çayla da sildim ama olmadı hatta hem normal çay ile hem de papatya çayı ile denedim ama sonuç alamadım bn de damla aldım o yüzden bakalım böyle de geçmezse veteriner yolu gözüktü

Ecerana

Damlayı aldım zaten ama kullanıp kullanmamak arasın da kaldığım için sormak istedim beyaz kediler de göz akması normal kabul ediliyor diye biliyorum belki bizimki de krem renk beyaza yakın ya ondan mı acaba diye düşündüm çok teşşekkür ederim yorumlarınız için

Ecerana

Teşekkürler yardımlarınız için bakalım inş geçer

ezgiisu

Adini tam hatirlamiyorum aka biz de o damlayi kullandik sanirim bizim de ayni problemlerimiz vardi

aleynacamgoz

evet bende gentagut öneriyorum. bence en kısa zamanda alıp uygulayın iki gözüne de 1 damla olarak 2 3 saatte bir damlatabilirsiniz çok iyi geliyor kendi kedimde de kullanıyorum. Yolda gördüğüm gözü enfeksiyonlu kedilere de uyguluyorum baya iyi geliyor. Enfeksiyon oluşmadan damlatmanızı öneririm geçmiş olsun inşallah hemencecik geçer.

aleynacamgoz

Gözünün capaklanmasi ve akinti yapmasi normal bi durum değildir bu arada kedilerin gözleri hassas oluyor körlüğe kadar gidebilir allah korusun.. Ya dediğim gibi siz alın damlatın yada yakın bi veterinere götürün

Ecerana

Ayrıca terramycin krem de aldım belki lazım olur diye onu da kullanmama gerek var mı yoksa hem damla hem krem yavru için ağır mı gelir

aleynacamgoz

terramycin de duymustum ama kendim kullanmadığım için bi şey diyemeyeceģim

aleynacamgoz

bence şimdilik sadece damlayı kullanabilirsiniz umarım kısa surede gecer, gecmezse bi hekime basvurmanizi öneririm

Castielthecat

Bence yavru kedilere olabildiğince doğal çözümlerle yaklaşmak lazım, pamuğa ılık çay sürüp silebilirsiniz. Tabi eğer sonuç alamazsanız sonrasında yukarıda ilaca başvurabilirsiniz.

tuandil

Bize de veterinerimiz biraz göz akıntısı olduğu için Siprogut önermişti o da olabilir ama en iyisi veterinerinize danışıp uygulama yapmak

Derdedermanim

Damlayı kullanabilirsiniz ama antibiyotik içerikli uzun süre kullanmayın 3-5 gün en fazla.Birde çapak doğal olur ama gözü kızarır ve akıntı artar ise sorun var demek.