Alerji İçin Prednol Tablet Kullanan Var Mı?

05tuba

Merhaba bir yılı aşkın süredir kedimde alerji problemi yaşıyoruz. Devamlı alerji iğneleri vurdurarak devam ediyoruz mecbur. En son veteriner prednol tablet kullanmamı tavsiye etti. Alerji başladığında kullan dedi. Alerji iğnesinin etkisi ortadan kalkmaya başladı, yavaştan kaşınıyoruz yine. Bu tableti kullanan var mı önerir misiniz?

5 CEVAP

Mini2019

Merhaba, forumda "alerji kaşıntı " diye aratırsanız üzerine çok konuştuk..

kortizonlu iğnenin etkisi çok daha uzun sürüyor. prednol'de kedi her gün hap yutma stresi yaşıyor.
bir süre sonra sizden kaçmaya başlıyor.

kortizon gibi çalışan ama kortizon olmayan apoquel var.. genelde köpeklerde daha iyi çalışıyormuş.. bizde işe yaradı ama kortizon prednol daha etkiliydi.. artıları eksileri tartışılır tabi

Mini2019

Bu şekilde etkisi olur mu bilmiyorum. Yakın bir arkadaşım çok uzun süre kortizon kullandı. Kedisi 12 yaşında. Uzun zamandır da böbrek hastası. Bir yeri düzeltirken diğer yeri bozuyoruz maalesef.
Kaşıntı şimdilik çözülemeyecek bir sorun gibi görünüyor.

05tuba

@Mini2019
Bir ay önce 3 doz alerji iğnesi vurmuştu veterinerim, 3 gün git gel yapmıştık. Bugün veterinerimle konuştuk. Hafiften başladı kaşıntılar dedim. Prednole başla, bekleme dedi. Ne kadar süre kullanacağım dediğimde kaşıntı başladığında bir tablet vereceksin sadece dedi. İster yuttur ister mamaya karıştırıp ver dedi. Bir dahaki kaşıntı başlayana kadar kullanmayacağım sanırım. Ben öyle anladım.

05tuba

Kortizon tedavisinden dolayı mı böbrek hastası oldu kedisi :((

Mini2019

Evet başlıca etken uzun süreli kortizon