Kedimi Thy İle Taşıyacağım Endişelerim Var

OzlemCeylan

Merhaba daha önce yolculuk yapmış kedi anne babalarına sormak istiyorum.
Kedim Tekir cinsi, 5.5 kilo astronot çanta alacagim THY ucaginin ölçüleri 23x30x40 fakat astronot çantaların ebatları 22x33x44 bunda bir sorun olur mu ? Ve kedi taşımak için THY sayfasindan ücret hesaplatirken kilo cins vb. Sorulara yanıt verince uygun olmayabilir yazısı çıktı fakat baktığımda herşeyi uygun daha önce deneyimleyen varsa yardımcı olabilir misiniz

5 CEVAP

Sezgek

Astronot çanta hiç bir sıkıntı değil bizde onu kullanıyoruz sayfasında rezervasyon yapmanız yetmiyor biletinizi aldıktan sonra arayarak pet in kabin onayı almanız gerekiyor ücretini telden ödeyebileceğiniz gibi hava alanına gidip check in sırasında da ödeyebilirsiniz ve ne yazık ki bazen uygunluk olmayabiliyor işte uçuşta başka köpek varsa ya da belli bir sayı var o sayıya ulaştılarsa ben bir kere uçuşumu değiştirmek zorunda kalmıştım mesela kuduz aşısı ve çipi olmak zorunda yoksa uçağa almazlar

OzlemCeylan

Astronot çanta aldım bende, bilet tarihimiz tarihimiz belli olduğunda kedim içinde bilet alacağım ama kabin olayını bilmiyordum teşekkür ederim umarım bir sıkıntı cikmaz

Misislama

Bende ilk defa yolculuk yapacagim once musteri hizmetlerini arayip ucus hattinizda uygunluk var mi diye ogrenin sonra siteden bilet alirken ekstralardan pet ekleyin ben kabin tercih ettim 250 tl tuttu internet sitelerinde daha indirimli oluyormuş köpek vs durumlarindada rezervasyonu once olan hak kazaniyor ne kadar erken o kadar iyi birde koltuk secimi yaptiriyor cam kenari ve ücretsiz

Misislama

Ve uygulamadan cikmiyor web sayfasindan cikiyor uygunluk durumu, kesinlikle çip ve kuduz karnesi önemliymis

OzlemCeylan

Yanımda zaten abim ve eşim olacak sıkıntı olacağını düşünmüyorum başka bir hayvan olmaz diye düşünüyorum. Kabin dediğiniz bizimle beraber olacak degil mi? Kuduz aşısı yeni yapıldı zaten 2-3 ay oldu ve çipi var o konuda rahatım.