Kedi İdrar Yolu Tıkanıklığı

Kedisideli

Merhaba benim 3 yaşında kısır erkek kedim var. ND kısırlaştırılmış somonlu mamayı 2 seneye yakındır veriyorum 6 ay önce idrar yapmada sorun yaşadık erken farkettiğim için sondaya vs gerek kalmadı ama idrarda kan gördük antibiyotik aldık 5 gün brit care in ürinary mamasını kendi mamasıyla karıştırıp veriyorum. Kedimin su içimi vs çok iyi arada yoğurt yada kefir veriyordum onlardan şüphelendim direk kestim. Geçen tekrar oldu idrar yapmada zorlanma ve azalma hapla kurtardık fakat biryerde sorun var ama ben çözemedim mamasını değiştirip daha iyi birşeye geçmeyi düşünüyorum önerilerinizi almak istedim. Suyu içinde içme suyu be britanın sürahisini aldım artık oradan süzerek veriyorum. Düzenli idrar kontrolü taze su herşeyi yapıyorum. Fikir danışmak istedim sizlerede şimdiden teşekkür ederim.

8 CEVAP

KedicikUzum

Merhaba Nd mama yetişkin kedilerde, özellikle kediniz çok hareketli değilse içeriğindeki fazla protein nedeniyle idrar yolu tıkanıklığı yapabiliyor. Yani dediginiz gibi mamadan kaynaklı olabilir. Ben hills öneriyorum, benim veterinerim de aynı şekilde hills'i çok beğeniyor. Hills begenmiyorsa proplan kısır somonluyu da çok beğeniyorlarmis, kısır kediler kullanıyor genelde. Kendim hiç deneyim etmedim ama.

Kedisideli

Ayrıca üriner destekli maltları ve haplarıda var sorun gördüğüm an başlıyorum biraz fazlada üzerine düşüp abartıyorda olabilirim ama elimden geldiğince sağlıklı olması için çabalıyorum.

Kedisideli

Ayrıca üriner destekli maltları ve haplarıda var sorun gördüğüm an başlıyorum biraz fazlada üzerine düşüp abartıyorda olabilirim ama elimden geldiğince sağlıklı olması için çabalıyorum.

Kedisideli

Ayrıca üriner destekli maltları ve haplarıda var sorun gördüğüm an başlıyorum biraz fazlada üzerine düşüp abartıyorda olabilirim ama elimden geldiğince sağlıklı olması için çabalıyorum.

Kedisideli

Benimki herşeyi yer çokta hareketli ama genede fazla geliyor olabilir dediğiniz gibi çok teşekkür ederim hillside deneyelim inşallah çare olur

Yagiraylin

Virbac struvit mama öneririm

Yagiraylin

Virbac struvit mama öneririm

Magnetar

Yaş mamaya gececeksiniz. Kediniz bir kere idrar yollari belasina bulasti. Bu tekrar edecektir. Bunlar progresif sorunlardir.

Kedinizin ne kadar su ictigini dusunseniz de asla yeteri miktarda icmiyordur. Dolayisiyla 75% 80% su icerikli konserve yas mamaya gecmeniz gerekiyor.