Kedi Kabızlığına Çözüm

Karamsisli

Kabızlık sorunu yaşayan var mı acaba kedide nasıl geçirebilirim

15 CEVAP

Magnetar

Kabizligin sebebini bulmaniz daha onemli. Surekli mi oluyor? Insan olsun hayvan olsun, kabizlik sorununa karsi ilk davranis bicimi sivi alimini artirmak olmali.

Ayrica bu kabizlik surekliyse karaciger incelenmeli.

ekerbicereda

Probiyotik malt veya probiyotikli ürnler yoğurt verebilir veya hazır probiyotik verin

ekerbicereda

Probiyotik malt veya probiyotikli ürnler yoğurt verebilir veya hazır probiyotik verin

ekerbicereda

Probiyotik yemezse şırınganile sıkın

ekerbicereda

Probiyotik yemezse şırınganile sıkın

Karamsisli

Duphalac yararlı olur mu acaba

Karamsisli

Toz probiyotik var sıvı formu bildiğiniz onu. Denesem ?

Yagiraylin

Duphalac hayvana zarar verir. Nbl optima probiyotik kullanabilirsiniz .

Magnetar

Duphalac kediye zarar vermez, en fazla circir eder ve osurtur. fakat gereksiz ilac kullanimindan once sebebi cozmek gerekir.

Cennet29

Duphalac kullanan arkadaşım dozunu ayarlayamadığı için kedisi kendinden geçti. Böyle tehlikeli işler yapmayın. Kediniz sürekli kabız oluyosa gimcat gastrointestinal macun alın ve sorun oldukca kullanın.

Lorelei94

Siz risk almayın kedinize ishali duzelene kadar 2 veya 3 cay kasigi zeytinyagi icirin günde zaten tek seferde işe yarar zarari da Kesinlikle olmaz

KedicikUzum

Bizim veterinerimiz synbiocure probiyotik yazmıştı ishal olduğu zaman bağırsakları düzelsin diye

Mslna01

Yaş mama verin üstüne 1 tatlı kaşığı zeytinyağı da ekleyin

Sevilayyyyy

Benim kedimde yaklaşık 1 yıldır kabızlık problemi var. Gimcat gastrointestinal malt denedim hiç faydasını görmedim belki ishal kedilere iyi geliyordur bilmiyorum. Veteriner özel mamaları kullandık gastrointestinal mamalar ama veteriner mamaları kısır diye ayrılmıyor ve kedim çok kilo aldı o şekilde kullanırken şu anda son çözüm olarak normal kısır kedi maması ile royal canin fibre response veteriner mamasını karıştırarak veriyorum. Ayrıca probiyotikte düzenli kullanmak gerekiyor bir seferlik bir şey değil. Zeytinyağına ya da duphaloc'a alıştırmak kötü kısa süreli etkisi olur ama uzun sürede ne zararlar vereceğini bilemezsiniz. Sizin de kedinizin kabızlığı kronik bir hal aldıysa royal canin fibre responseyi normal mamasıyla karıştırarak verin derim. Veteriner maması olduğu için pahalı ama 2 kilosu 900 küsurdu en son geçen ay aldığımda.

Sm_Ft

Geçmiş olsun. Kabızlığa vitamin takviyeleri ve ilaçların haricinde zeytinyağı da iyi geliyor. Kendisi içmezse şırınga ile verebilirsiniz. Onun dışında nedeninin tespiti de önemli. Bi vete götürüp kapsamlı araştırma yaptırabilirsiniz