Kedi Eğitimi (Çok Miyavlayan Kedi Ne Anlatmak İstiyor)

kajusmother

2-3 aylık calico kedi sahiplendim sokaktan. Yaklaşık 1 haftadır bizimle.
Çalıştığım için sabahları odasına kapatıyorum kedimi. Lakin bütün odayı kedi eşyaları ve oyuncakları ile donattım.
Sabah en ufak bir sese uyanıp miyavlamaya başlıyor.
Nasıl bir çözüm bulabilirim bu duruma. Veterinere gittik bugün çok hareketli olduğunu söyledi doktorumuz. Nasıl bir eğitim izlemeliyim

7 CEVAP

Seda1b

Odaya kapatmanın doğru bir hareket olduğunu düşünmüyorum zaten odaya kapatmadan da işe gitseniz evin içinde daha özgür bir şekilde dolaşacaktır. Tabii ki tehlike arz eden odaların kapılarını kapatırsınız öyle çıkarsınız evden. Sizi bir odaya kapatıp gitseler ne hissederdiniz. O da bir can

Tuanaalsk

Benim kedim de gece bı ses duysa kalkar hemen o tarafa koşar , odaya kapatmak yanlış ancak bizim veteriner gece uyandığında ve miyavladaginda görmezden gelmemizi bir süre sonra bunu bırakacağını söylemişti (tabiki ben kıyamadım ve o gece miyavladaginda kalkip onunla oyun oynadim 🤧)

kajusmother

Zaten kedim ben yokken güvende olsun diye odayı onun için tasarladım düzenledim yokluğumda tutuyorum odada. Bende biliyorum özgür olmasının daha iyi olacağını :) her neyse duyar kasılması için değil de tavsiye için yazdım.

Ahudr

Duyar kasılması denerek gecistirilecek bir konu değil yaptiginiz şey (onun icin tasarlanmış olan ama cansız nesnelerle dolu odaya kapatmak ) sordugunuz sorunun bizzat cevabı zaten. Veteriner hekiminiz eger size bunu söylemediyse onu degistirmenizi öneririm.

Sm_Ft

Kedilerin en nefret ettikleri şey bir odaya kapatılmak. Tüm evde özgürce gezebilmek istiyorlar. Onlar evin bir ferdi. Muhtemelen sıkıntıdan tüm eşyaları döküyordur. Yalnızlığı da hiç sevmezler zaten. Özgür bırakmayı deneyin

KedicikUzum

Bebekler böyle oluyor yaa, büyüdükçe olgunlasiyorlar ama. Bebekken sürekli istiyorlar ki ilgi ilgi ilgi. O yüzden bebenizin bir suçu yok, yaşıyla alakali tamamen 💗💗 yanına basja bir bebek alabilirsiniz eğer maddi durumunuz iyiyse. Başka bir çözüm yolu aklıma gelmiyor suann

Sm_Ft

Sizi yargılamadan düşüncemi ilettim. Zira şartlarınızı bilmiyorum. Bebekler böyle çokça hareketli oluyor ve katılıyorum çokkk ilgi istiyorlar. Umarım en kısa sürede hem bebeğinize hem size uyan bir çözüm bulabilirsiniz