Yavru Kedi Karma Aşıdan Sonra Halsiz

Furkeiii

Anket

Sorun yok, kendine gelir.
(4 oy)
Veterinerle irtibata geç.
(1 oy)
Toplam (5 oy)

Öncelikle selamlar, 01.02.24 tarihinde 2 aylık kedime çeyrek tenizol iç parazit hapı uygulamıştım. 2 gün sonra(03.02) karma aşısını vurdurdum. Eve geldiğinden beri halsiz, her zamanki gibi olmasa da oyun oynuyor ve yemek yiyor ancak genelde uyuyor. Endişelenmeli miyim?

10 CEVAP

Tuanaalsk

Ben bu durumdan korkup gece veteriner klinigini açtirtmistim benim oğluşum hiç oynamıyordu dokununca bagriyordu , veteriner bizi aynen geri yolladı 2.gun daha iyiydi 3.gun tamamen düzeldi

Tolga_yay26

Yüksek ihtimalle bağışıklığı bağışıklığını yükseltecek ek vitaminlere başla ve öncesinde veteriner ile irtibata geçmeni tavsiye ederim

Tolga_yay26

Yüksek ihtimalle bağışıklığı düşmeye başlamış bağışıklığını yükseltecek ek vitaminlere başla ve öncesinde veteriner ile irtibata geçmeni tavsiye ederim

KimJeongguk

Bu durumu karma aşıdan sonra ilk gün çoğu kedi yaşıyor korkmanıza gerek yok. Ağır bir aşı olduğu için halsizlik ve isteksizlik yapabiliyor. Geçici bir durum.

Tolga_yay26

Ben doğru bulmuyorum 2 aylık kediye aşı vurulmasını bazı paragöz veterinerlere kalsa Doğduğu gün getirin aşısını yapalım diyecek haldeler iyi seçin vet hekiminizi size her gittiğinizde farklı birşey satmaya kendi sattığı ürünleri övmeye bundan başka mama yada başka birşey kullanmayın gibi şartlar kılıp kendine bağlamaya çalışıyorsa es geçin zaten anlarsınız hal ve tavırlarından iyi günler patili dostunuza acil şifa dilerim 🙏

Mslna01

Karma aşısı sonrası halsizlik iştahsızlık ateş vs normal takipte kalın 24 saat sonra geçmesi beklenir ama takip etmehe devam edin yarın veterinere götürün geçmezse

dilayaren

Merhaba Ben Dila veteriner hekimim. Viral aşılardan sonra çocuklarda halsizlik, hafif depresyon aşı olduktan birkaç gün sonra normaldir. Ama ilerleyen günlerde hala aynı davranışlar görülüyorsa bir veteriner hekime başvurmanızı tavsiye ederim..

Furkeiii

Hepinize çok teşekkür ederim, kedim kendine geldi ve oyun oynamaya başladık yine. Çok teşekkür ediyorum

simbakedi

aşılardan sonra halsizlik olabiliyor ancak bu halsizliğe iştahsızlık, hareketsizlik vb eklenince korkmanız gerekli. yine de size önerim iç-dış parazit bile yapsanız diğer aşılar için 1 hafta beklemeniz. daha kolay atlatır

Furkeiii

tekrardan çok teşekkür ederim herkese, şuan düzeldik :3