Kedi Traşı

Selma_

Kedim Chinchilla irki bu yüzden uzun tüylü . Acayip bir şekilde tüyleri dökülmeye başladı tras ettirsem bir sorun olur mu . Tüylerini dolu dolu yerlerden topluyoruz her gün . Bu yüzden traş ettirmeye karar verdim . Daha önce traş ettirdiniz mi bilgileriniz ve önerileriniz var mı . Yazarsanız çok sevinirim

9 CEVAP

MinelG

Kediniz boşu boşuna narkoz almış olur.Traşı kimse önermiyor.Yazın güneşe karşı onları koruyan derileriymiş,traştan sonra büyük problemler yaşanabiliyormuş.Kedi tüysüzlüğe alışamayıp psikolojisi bozulabiliyormuş.Kısacası kedi için bu bir eziyet.Haklısınız kedinizin tüyleri cok uzun benim kedim tekir olmasına rağmen cok döküyor ama haftada 2 kez tarıyorum dışarıda bütün ölü tüyler gidiyor ve dökmesi %80 falan azalıyor.Sizde her gün düzenli taramayı deneyin tıraş yerine

Selma_

@MinelG hergun 20 25 dk tarıyorum fakat hıcbır sekılde etkılemıyor

dollfacepersian

Benim de uzun tüylü İran kedisi bir oğlum var ve kesinlikle bu güzel tüylere kıymayın bence. Bir daha eskisi gibi olmayabilir tüyleri:( Nedenini @Gul36'nin attığı linkteki yorum olarak yazmıştım, okumanızı tavsiye ederim

Selma_

yazdıgınız yorumlar ıcın tesekkur ederım kedımın guzel tuylerıne kıymayacagım ınternettede bıraz arastırdım petlebıden guzel bır tarak sıparısı verecegım

Selma_

@dollfacepersian blgılendırme ıcın tesekkur ederım

Goksu95

Tabikide narkoz olayı kötü fakat benimde kedim uzun tüylü tarasak bile alt kısımlarını taratmiyor ve dolaşıyor koparıp atiyor yaladıkça mide sorunu artıyor vs. bunlardan dolayı veterinerde tıraş önerdi ve hayvan resmen huzura erdi. Tüyleri uzamaya başladı 3 ayın sonunda belirginleşti. Allah'a şükür bir sıkıntı yaşamadık.

Selma_

@Goksu95 bazı kedılerde sorun yarattıgını ve saglıklı olmadıgını soyledıler bende soruyu sorana kadar aklımda tras vardı bende korktum