Kisir Erkek Kedi Koku Birakma

Cakeyta

Merhaba 3.5 yasindaki kisir erkek kedim uzerimize koku birakiyor. Yeni kisirlastirilmadi, 2 sene oldu neredeyse ve esyalara vs degil sadece bana ve aile uyelerinin kiyafetlerine birakiyor bu normal bir sey midir yoksa bir saglik problemi olabilir mi yardim almamiz gerekir mi acaba?

4 CEVAP

kang14

Böbreklerinde kristtaleşme olabilir, idrar yollarında tıkanıklım ya da enfeksiyon olabilir. Benim kısır olmayan erkek kedim de öyleydi biz kızgınlık sandık ama maalesef bönreklerinde kristalleşme cıktı.

hainkostok

Benim de kısır erkek kedilerimden biri aynı şekilde. çok sık olan bir durum değil yalnız arada bir kucağımızda kendini sevdirirken ve kısırlaştırma öncesi keskinlikte değil de yine de hissedilir şekilde koku bırakıyor. dediğiniz gibi kısırlaştırıla 2 yıl oldu bizim de ve özellikle göbüşün alt kısmı sevilirken oluyor bu

duman2707

Ne zaman kısırlaştırmıştınız arkadaşlar?
Benimde şu an 6 aylık erkek kedilerim var herkes farklı konuşuyor
Kimisine göre şu an bile kısırlaştırabilirim kimisi 1 yaşını bekleyin diyor ama kızgınlık stresi ve davranışları yaşatırsam kalıcı hale gelmez mi?Ben hiç öğrenmeden kısırlaştırma taraftarıyım aslında

Cakeyta

Veteriner hekimimizle gorustum bobrek ustu bezlerinde sorun olabilecegini soyledi ve kedimi klinige getirip muayene ettirmemi tavsiye etti hâlâ ureme istegi duyuyor olabilir ve ureyemedigi icin yapiyor olabilir vs dedi umarim bir sorun cikmaz ;(
@duman2707 biz 1.5 yas civarinda kisirlastirdik benim kedim zaten kizginliga cok gec girdi tam olarak da kizginligini bitirmeden kisirlastirdik ama koku birakma olayi disinda kizginlik belirtileri gostermiyor gec kisirlastirmamiza rağmen. Bence en iyisini hekiminiz bilecektir eger herhangi bir saglik sorunu vesaire yoksa 6 aylikken kisirlastirilmasinda bir sorun olacagini dusunmuyorum bu sekilde yapan cok kisi var sonucta ama dedigim gibi veteriner hekiminizin karar vermesi gerektigini dusunuyorum