Erkek British Kedim Kısırlaştırma,Pirelenme

canimkedimm

selam arkadaslar kedim 15 aylık erkek british kısırlaştırma yapmak istiyorum veterinerde ortalama fiyatlar nasıldır? internetten baktım belediye veterinerleri kısırlaştırma yapıyor dediler ama sağlıklımı bilemedim siz ne önerirsiniz? 3 ay önce çiftleştirme yapmışıtık.

2-)Son 1 aydır çok değişik şekilde kaşınmaya başladı durdurak bilmiyor bazen tarıyoruz inceliyoruz ama bit pire vs yok bu hafta veterinere götürecegim. bu 1 aylık sürede tavırları huyuda değişti sanki bize küs gibi davranıyor bunalımda depresyonda gibi bi hali var. Bunun sebebi kısırlaştırma olmadığı için mi yoksa pirenleme ihtimali olduğu için mi

1 CEVAP

muratt_dgn

merhaba öncelikle belediyede kısırlaştırma yaptırmayın durumunuz müsaitse özel klinikte kısırlatırın ve hemogram ve biyokimya yaptırıp gaz anestezi ile yapılmasını isteyin cins kedileri kısırlaştırmak diğer kedilere göre daha riskli olduğu için.Kaşıntı olayı alerji de olabilir pirelenme de olabilir