Çişini Yapamıyor Azar Azar Yapıyor

Gamzeoa

Arkadaşımın kedisi çişini azar azar yapıyor bu durumu yaşayan var mı

11 CEVAP

Bicr

Erkek mi dişi mi ? Kısır mı? Ne mama kullanıyorsunuz?

kang14

Benim 8 aylık kısır olmayan erkek kedim de az az yapıyordu. Ve sürekli başka yerlere de çiş yapıyordu.Biz kızgınlıkta sandık ama maalesef idrar yolu enfeksiyonu ve böbreklerde kristalleşme cıktı. Kedinizi bir an önce veterinere götürün ki erkenden tedavi olsun.İlerleyince böbrek yetmezliğine gidiyor ve üriner yolları tıkanıyor daha cok acı ceker kediniz ve size de pahalıya patlar

Gamzeoa

Götürdük merak etmeyin sonda takıldı çok üzücü inşallah düzelir 3 gün takılı olcakmış

Sm_Ft

Çok geçmiş olsun

kang14

Sonda neden takıldı? Yanlıs anlamayyın bizim veteriner seruml böbrekleri yıkadı. Sonda takmadı ve ilaç verdi 10 günlük.sizin kristaller çok mu büyüktü? Bizimkiler henüz kum gibiydi böbreklerde

Gamzeoa

Arkadaşlarr 3 gün veterinerde kaldı kedi özel mama aldırdı doktor şuan evde hiç mama yemiyor hem de hiç

Minigimmm

hangi markanın mamasını vermiş veteriner. bizimde kanli idrar sonucu kliniğe gittiğimizde idrar yolunda 4 tane taş olduğunu öğrendik ve özel mamalara geçildi. ilk önce virbac markasinin uriner mamasi verildi minik sevmedi zorla biraz yiyordu koklayip çekiliyordu. veterinere söylediğimde pro planin kısır mamasını kullaniyorduk o tada alışkın oldugu icin o zaman pro planin üriner mamasını deneyelim dedi aldik ve şimdi cok severek yiyor, virbacta oturmazdi mama kabinin başında ayakta bir iki tane yiyip gidiyordu simdi pro planin üriner mamasını direkt oturarak yiyor burdan da anladık virbaci sevmediğini :) size hangi markanin mamasi verildi ise demek ki sizin kedinizde sevmedi ve üriner mama kullanmalari şart bu mamalar idrar yolu ph'ini asidik durumunu duzeltiyor taşların erimesini sağlıyor tekrar oluşmasının önüne geçiyor

Gamzeoa

Arkadaşımın kedisini kaybettik

Gamzeoa

Arkadaşımın kedisini kaybettik

kang14

Çok üzüldüm.. neden peki kaybettiniz kediyi ? Sebep olarak ne dedi veteriner?

Ahudr

Hay Allah ya cok uzuldum gec mi kalınmıştı acaba of :(