Kediye Yoğurt Verilir Mi?

aleynacamgoz

Kedime yoğurt verebilir miyim? Bazı yerlerde okudum sütten daha sağlıklı olduğu söyleniyor.. Verebiliyorsam da hazır yoğurt mu ev yapımı yoğurt mu önerirsiniz

29 CEVAP

ursaminor

Bizim kefir 2. nesil. Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesinden alınan bir kefirin yavrusu. (Ay ne tuhaf oldu yazarken :D)

Ziraat fakültelerinde oluyor diye biliyorum. Bir deneyebilirsiniz.

septikbaykus

Apartmandaki anne ve yavrulara veriyodum ama şimdi onuda yemiyolar şımardılar iyice :)

dollfacepersian

@Ursaminor :) Biz sütünüzü köyden güvenilir birinden getirtip düzenli olarak mayalıyoruz ama oğlum yoğurt sevmiyor nedense.Yese düzenli olarak vereceğim de yediremiyorum:(

Gul36

@dollfacepersian Aynı durumdayız ya. Yararlı şeyleri yemesin hep gözü zararlı şeylerde olsun zaten benimkinin. Birisi cips yemesin hemen kucağına atlar haylaz. :D Bazen yoğurdu azıcık patilerine falan sürüyorum bari vitaminini alsın diye.

dollfacepersian

@Gul36 Evet aynı durumdayız maalesef:( Peynir,ayran vs. ye bayılıyor ama yoğurt sıkıntı işte. Aynen zararlı şeyleri daha çok seviyor benim oğlum da:) Umarım ileride çözebiliriz bu durumu

Gul36

Benimki peynir falan da yemiyor. Uyuz bi kız. :D Aynen ya, umarım öyle olur.

Kaymaklı mı yoğurt :))

Darwincan

Ben ilk kez denedim probiyotik ev yoğurduydu ve 1 tatlı kaşığı kadar verdim. Yaladı yuttu maskara. Düzenli verirsem sizce ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim?

Darwincan

Ben ilk kez denedim probiyotik ev yoğurduydu ve 1 tatlı kaşığı kadar verdim. Yaladı yuttu maskara. Düzenli verirsem sizce ne sıklıkla ve ne kadar vermeliyim?

Yoğurdu biraz sulandırıp ver tabi ayran gibi olmasın direk verirsen ishal olur. Ben yaşadım maalesef :(

Bilgos

bizim sokaktaki bir abla da veriyordu kışın kediler de iştahla yiyordu ama sinek çekiyordu bayağı

Derdedermanim

Kefir yavrusu ?Allah müstehakkınızı versin isimde koyun bari kefir can )

Bilgos

siz yoğurdu verin birşey olmaz(kısaca)

Dmldsl123

Hayır sakın vermeyin çünkü yoğurdun içindeki tuzlar kediye zarar veriyor