Kedimi Vermek İstemiyorum

Flawless

Arkadaşlar kedim 1 aydır benimle sahiplendigimde faranjiti olduğunu öğrendim vet gittik muayene ettirdim ilaçlarını aldim ayrıca vet dilinde c. Virüsten şüphelendi tekrar ilac aldim şimdi bi de mantarı çıktı mantar tedavisini karşılaşamıyorum ic diş parazit aşısı var ama karma aşısını yapmadılar hasta diye kaldıramaz dediler bu yuzden hastalıklara cabuk yenik düşüyo mantar tedavisini daha ekonomik yolla nasıl halledebilirim lütfen akıl verin belediye vet bakar mi acaba çok üzülüyorum ben kedime

8 CEVAP

betulaltundal

Koşullarınızı tam olarak bilemiyorum ancak ben ne olursa olsun maddi durumum yüzünden bana bağlanmış ve ailesi olarak gören 'hasta' kedimi bana en çok ihtiyacı olan zamanda başka birisine emanet etmezdim.Gerekirse borç yaparım kliniğe ve parça parça öderim, internette eşyalarımı satarım, arkadaşlarımdan isterim yine de kızımı hasta haliyle kimseye bırakmam. Hastalığına gelince mantarın tedavisi biraz uzundur ve bağışıklığını güçlendirmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı da yine veterinerinizden detaylıca öğrenebilirsiniz ya da isterseniz buradan yardımcı oluruz. C virüsü denilen hastalıksa mantardan çok çok daha tehlikelidir bir an önce bakılmalı.. umarım sağlığına kavuşur :(

Cnsygt

Belediyeler bakmaz malesef. Iyi bakacagini dusundugunuz birine sahiplendirmeniz en dogrusu. Belli ki onu seviyorsunuz bu yuzden ilerde daha buyuk saglik sorunlari oldugunda tedavi ettiremeyecekseniz lutfen sahiplendirin.

aleynacamgoz

Çok geçmiş olsun eğer istanbuldaysan Fatih Hayvan Hastanesi ne bi bakabilirsin.

Friolero

Ne olursa olsun sahiplendirmeyin. şu yaşıma kadar yaptığımla gurur duyduğum tek şey, hayatını kurtardığım hayvanlardır. Başka da bi şey yok. Maddi olarak ben de çok sıkışıyorum. Ama sonra o sapasağlam hallerini görmek her şeye yetiyor.

MinelG

öğrencisiniz sanırım.ben de öğrenciyim ve böyle acil durumlar için sürekli para biriktiriyorum.aslında sizde sürekli kenara para atmaya başlasanız bir bakmışsınız her şeyin üstesinden gelebiliyorsunuz.bizim de durumumuz her şeyini karşılamak için yetmeyebiliyor o zaman devreye ben giriyorum.böyle böyle tedavilerini yaptırabileceğinizi umuyorum.olmadı arkadaş dosttan borç alıp zamanla bile ödeyebilirsiniz bence.çok geçmiş olsun

dollfacepersian

C virüsü derken Corona dan bahsediyor sanırım veterineriniz. Coronali kedilerin bakımina çok dikkat edilmelidir çünkü Corona virüsü normalde çoğu kedide olan zararsız bir virüs iken stres ameliyat bağışıklık sistemi düşüklüğü gibi durumlarda mutasyona uğrayıp fibe dönüşür ve bu tedavisi olmayan ölümcül korkunç derecede bulaşıcı bir hastalıktır. Kedinizde eğer gerçekten Corona varsa şuan fibe dönüşme ihtimali çok yüksek. Veteriner fib hakkında herhangi bir sey söylemedi mi?
Mantar konusunda saf elma sirkesi ve sarımsak yağı çok faydalı ve ucuz yöntemler. Sarımsak yağını Naturalis Adrayms'dan alabilirsiniz, internet sitesinde satılıyor. Fiyatı da uygun.
Sahiplendirme konusunda ise @Cnsygt ile aynı fikirdeyim, özellikle coronali ise özel bakıma ihtiyaç duyacaktır ve bunu karşılayamayacaksanız sahiplendirmeniz daha iyi olur.(Özel bakım derken düzenli bağışıklık sistemi güçlendirici vitaminler, sık veteriner kontrolleri,stressiz korumalı ortam vb. gerekecektir) Umarım Corona virüsü yoktur ve kediniz sağlığına kavuşur

Flawless

Ben de kızımı hiç vermek istemiyorum arkadaşlar bi hal çaresi düşünücem tesekkur ederim

Dmldsl123

Belediye veyerinere götürün