Kedi Antibiyotik

Yagiraylin

Tetra kediler için güvenli bir antibiyotik midir ?

4 CEVAP

aslihan_e

Tetra genelde kapsül olarak satılıyor, kapsül ilaçları açıp yutmak riskli, onun dozlamasını yapamazsınız. Ayrıca o antibiyotik insanlara bile ağır gelebilen riskli bir antibiyotik. Kediler için uygun denemez. Ne için kullanmak istiyordunuz?

Yagiraylin

Kan paraziti . 21 gün baytril k kullandık normal değerlere dönmüştü . 2 hafta geçti tedavimiz biteli genel durumunda bozukluk yok ancak tekrar kan verdik ve mikroskopta incelendi kan paraziti devam ediyor veterinerimiz yazdı ancak yan etkilerinden dolayı kullanmaya korkuyorum . Monodoks için yarın soracağım o daha mantıklı geliyor . Sizin bir öneriniz var mı ?

aslihan_e

Size yazmışım zaten, monodoks deneyin, geçmezse marbofloksasin etken maddeli antibiyotik deneyin derim. Tetra kedilerde yoğun kusma yapabiliyor, ağır geliyor. Köpekler için daha uygun.

Yagiraylin

Kedimin genel durumu iyi aslında kansızlık vs de yok çok şükür eos yüksek çıktı son kan testinde birde mikroskopta hala yoğun kan paraziti var . Eos yüksekliği kan parazitiyle alakalı mı bi bilginiz var mı