Mantar Çıktı :(

Lokumhn

Kedimin arka patisinde mantar oluşmuş. Örnek almadı ama karanlık ışıkta baktı %90 mantar olduğunu söyledi. Kedim bu arada hamile olabilir.
Bunu söylemem üzerine mantar iğnesi yapmadı. iki ilaç verdi.

  • Vet peace red balancer

  • VetQom Coat perfect

Ve boyunluk taktı
Evde vetomune kullanıyordum zaten. Ona devam edin dedi.

“Hamile olmaihtimaline göre en uygun tedaviyi başlattık 5-6 güne kadar iyileşme olmazsa başka bir yol bakarız” dedi.

Yukarıda verdiği ilaçlar kızımı iyleştirir mi sizce? Hafif ilaç gibi geldi bana :(

2 CEVAP

somnium

defalarca kez diğer arkadaşlar ve ben, size kedinizi kısırlaştırmanız gerektiğini çiftleştirmenin zarar getireceğini söylemiştik. ve alın, şimdiden etkilerini görüyorsunuz. hamilelik stresli bir süreç, üstüne çiftleşmede strese girip bunla orantılı mantar olmuş olmalı. hamile, yeni çiftleşen ve doğum yapan kedilerde mantarın görülme oranı yüksek bu da kanıtlıyor çiftleştirmenin hayvana nasıl zararlı etkenler doğurduğunu. ama konu burada güzel çocuğun sağlığı, umarım bu sefer size önerilenleri dikkate alırsınız. kediniz hamile olmasaydı da mantar aşısı yaptırmamalısınız. ciğerlere vuran, zarar veren bir aşı. bir kedimi bunun getirdiği dolaylı olaylardan kaybettim. diğerini ketoral krem+ ketoral şampuan ile kurtardım. ve vetomune ile balık yağı sayesinde. tavuklu mama kullanıyorsanız değiştirin, tetikliyor. balıklı mamaya geçin, içinde tavuk olmasın ama. ''balıklı'' diye satılsa da içinde tavuk olabiliyor bazılarında. içerik okuyun. her gün önce yakalık takıp önce bölgeyi dr.animal ile silip sonra ketoral kremi uygulayın. yakalıkla 15 dakika bekletin ki yalamasın, 15 dakika da emiliyor deriye. bunu günde 3 defa yapın. 2 günde bir yine yakalık takıp o bölgeyı pamuğu suya batırıp ıslatın. yanınızda su kasesi olsun, ama o su hep temiz kalsın. bölgeyi şampuanla köpürtüp 1 dakika bekleyin. durularken o suyu temiz kalması için ıslattığınız ve durulatmak için o kısma sürdüğünüzü çöpe atın, suya her defa yeni bir suyu koyup tamamen durulayana kadar bölgeyi silin. biz böyle 1 ayda atlattık yayılmadan. umarım bu sefer önerilerimizi ciddiye alırsınız.

Mini2019

Hamileyse sadece veterineri dinleyin derim..