Köpeğimin Isırma Huyu

Saly

2 aylık bir köpek sahiplendik, cok ısırma huyu var.bazen cok sakin ama bazen cok heyecanlanıp ısırıyor. Dislerinin kaşındıgını düsünüyorum ama, dis icin oyuncaklarıyla iki dakika oynayıp bırakıyor. Hayır deyip kızıyoruz ya da bağlayıp ceza vermeyr calısıyoruz ama ne kızmaktan anlıyor ne bağlamaktan. Ne önerirsiniz?

1 CEVAP

Mini2019

Köpek eğitimi böyle basit bir iş değil maalesef. Çok fazla çaba ve zaman gerekir ayrıca yaşı çok küçük. şöyle düşünün 1 yaşındaki bebeğe ne kadar eğitim verebilirsiniz ?
Anne köpek hareketlerini gözlemleyin derim. Bağlamayla bağırmayla işi çözemezsiniz.