Kedim Kusuyor

Bugra2918

Arkadaşlar kedim böyle 2-3 defa kustu nedeni nedir üsüttümü acaba yerde yattıgından

2 CEVAP

milaylaylom

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Benim kedimde sürekli kusuyordu mama yedikten sonra mamasını tüm olarak çıkarıyordu her yediğini çıkarıyordu. İki üç gün boyunca gözlemledim sonrasında veterinere götürdüm röntgen çektiler tüy vardı midesinde o sebeple midesi yediklerini kabul etmemiş sindiremeden kusmuş, malt verdiler bize ve mamayı az az sık sık yedirmemizi önerdiler. Malttan sonra hiç tekrarlamadı. Kediniz kusmaya devam ederse veterinere götürmenizi öneririm sürekli kusması normal olmayabilir

aslihan_e

İç parazit ilacı vermediyseniz son 1-2 ay içinde, parazit nedenli olabilir. Kusma devam ederse mutlaka veterinere götürün. Kedi üşüdü diye kusmaz, üşüme kaynaklı bağışıklığı düşüp enfeksiyon gelişirse kusar.