Vitamin Yan Etkisi Olur Mu?

Kira

Kedim 3 yaşında ve bu zamana kadar sadece malt kullanıyordum tüy sağlığı için.
Son zamanlarda biotin forte vitamin karşıma çıkmaya başladı ve aldım yaklaşık 10 15 damla civarı az suyla karıştırıp şırıngayla veriyordum. Bugün 4. Gün ve kedim tuvalete yetişemiyormuş gibi etrafa gözümüzün önünde gizli saklı köşelere bile gitmeden çişini yapmaya başladı. Vitaminin yan etkisi olmaz diye okudum ama endişelendim de. Daha önce başımıza böyle bi şey gelmedi. Kedim de bi agresifleşme durumuda olmadı ilk defa kullandığımız için olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 CEVAP

aslihan_e

Bilinçsiz vitamin kullanımı böbreklere zarar verebiliyor. Biotin takviyesi kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz bir takviye değil zaten. Bence bir veteriner ziyareti yapın, kedilerin gözünüzün önünde çiş yapması rahatsızlık belirtisi sayılabiliyor. Veteriner görüşü almakta fayda var. Psikolojik de olabilir ama olmama ihtimali de var sonuçta.