Kedimin Yarası İltihaplandı

Cennet29

Geçen günlerde kedim kulağını çizdirmiş biyere mi taktı ne yaptı bilmiyorum yarası vardı. Crisyalinle sildim. Sonra bi kaç gün geçti bi baktım yarası şişmiş ne olmuş demeye kalmadı elime patladı içerisinden hafif yeşile çalan iltihap çıktı hepsini boşalttım fakat kedim orayı kaşındı ve kanattı ve sabaha tekrar iltihap topladı. Daha önce benzer bi sorun yaşadığımızda veterinerin önerdiği bi krem vardı onu kullanmaya başladım. İsmi "thiocilline merhem" 3 gündür sürüyorum ama iltihap boşalmadı kurudu ve orası sertleşti. Artık tepki vermiyo acımıyo sanırım ama o işlik nohut kadar ve ömür boyu orda mı kalacak? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı

4 CEVAP

Mini2019

Enfeksiyon hep korkutmuştur beni. Sıkıp çıkartmışsınız akması iyi olmuş ama ağızdan antibiyotik gerekir. Bu yüzeye yakın ama merhemler açık yaralardaki iltihaplara kullanılır daha çok. Öyle kalması normal değil.

Ahudr

Kesinlikle cennet hanimcim icten kurutmak gerekir krem işe yaramaz bunu oneren veto halt etmis :) buz surebilirsiniz o daha etkili olacaktır emin olun 💜💜😚

Cennet29

Ahucuğum teşekkür ederim de buz sürme fikri çok etkili gelmedi bana 🤣🤣🤣🤣🤣 prof dr. vet hekimim 🤥kreme devam et dedi. O şişlik tamamen geçmez kalırmış. Kediye zararı yokmuş minik bi bezelyesi oldu artık kulakcığında🙄

Cennet29

Düzeltiyorum
Artık tepki vermiyo acımıyo sanırım ama ŞİŞLİK nohut büyüklüğü kadar ve öylece kalacak mı