Kısırlaştırma Sonrası Yarayı Yalama

ilaydacakir

11 aylık kızımı dün sabah kısırlaştırdık. Minik bi kesisi ve dikişi var etrafı da mavi ilaçlı. Veteriner yalarsa da bir şey olmaz dedi ama ya dişiyle ipi çekerse ya da zedelerse çok korkuyorum. Yalamaya da çalışıyor ne yapmalıyım çok mu pipirikleniyorum acaba

6 CEVAP

aslihan_e

Yalarsa bir şey olmaz nedir, tabi ki yalamayacak. Yalayıp, dişleyip açan, bu yüzden yaraları enfeksiyon kapıp dikiş bile tutmaz olan sürüyle dişi kedi var. İnsanların ihmali sonucu oluyor. Öyle dilini bir iki değdirdi, azıcık ucundan yaladı tamam sorun olmaz ama sizin onu gözünüzden ayırmamanız gerekli. Yaladığında ağzına mavi spreyin tadı gelip bırakması gerekli. Siz de hayır diyerek uyarın. Olmuyorsa kıyafet giydirin. Azıcık yalayıp bırakıyorsa sorun olmayacaktır büyük ihtimalle ama oraya takıp sürekli yalama halindeyse önlem alsanız iyi olur.

Pamres

Tuvaletini yapmama konusunda endişeli olmayın. Bende geçen hafta erkek kedimi kısırlaştırdım. Bir süre tuvaletini yapmadı veteriner hekim normal dedi sonra yaptı normale döndü. Sanırım hem aç olduğu için hemde bir süre narkoz etkisi ile o fonksiyon belli bir süre duruyor. O düzelir endişe etmeyin.

ilaydacakir

O kadar geriliyorum ki sanki ameliyatı ben olmuşum gibi neyi kafama takacağımı şaşırdım🥲fdksşfksşfkf

ilaydacakir

Veteriner bi dikiş tarzı ismi söyledi de unuttum o yüzden yalasa da zarar veremez anlamında söylemişti. Sürekli yalamıyor ama narkoz etkisi geçince temizlensin istedi o sırada fark etti orayı o yüzden yalasın istedi ben kafasını çektikçe de inat yaptı ondan tedirgin oldum. Gece orayı kapatan bi kıyafet giydirdim kafam rahat olsun diye gündüz çıkarırım bari görürüm hem yalarsa yine 🥲

ilaydacakir

Bir de gece çişini yaptı biraz kumuna ama kakasını yapmadı. Karnı açtı azıcık yedi falan diyedir di mi? Normalde sabahları yapardı hep çünkü

Aslinr

Az yemek yediği için olabilir ama eğer uzun bir süre kaka yapmazsa 48 saatten fazla sürerse bu durum bir veterinerinize sorabilirsiniz. Anestezi de bazen kabızlık yapıyor çünkü.