Kedi İdrarında Hafif Kan

BusraG37

Kedim 2 gündür çok sık kuma çıkmaya başladı bugün de kuma değil yere çok hafif idrar yaptı ve çok hafif bir açık kırmızı kan gördüm bilgisi veya başına gelen varsa aydınlatırmısınız

3 CEVAP

Minigimmm

benim kediminde idrarında kan vardı, veterinere götürdük antibiyotik ilacı verdi gönderdi ilac bitene kadar kan kesildi, ilac bittikten sonra tekrar kan görünce tekrar götürdüm çekilen röntgen sonucu idrar yolunda 4 tane taş olduğunu öğrendim. veteriner, taşları kar tanesi gibi düşünebilirsin kenarları çıkıntılı bunlar içerde hareket ettikçe bölgeyi kanatiyor ve o içerideki kan tahriş idrar ile çıkıyor dedi. hemen mama değişikliğine gittik pro planin kisir mamasını kullanıyorduk virbac markasinin uriner mamasini verdi minik sevmedi yemeyince pro planın üriner mamasına geçtik onu severek tüketiyor ve bir ilac verildi vetqom markasinin uriner renew adli bir ilac berbat otesi igrenc bir kokusu var minik her seferinde kuduz kopek gibi kopurterek çıkarıyor ağzından nasil olacak bilmiyorum ilaci kullanmak zorundasınız deniliyor mama ve ilaç ile şimdilik taşların düşmesini erimesini bekliyoruz. düşmezse taşların boyutu çok büyükse ameliyat gerekebilir denildi.

bende burdan sizi vasıtanızla sormuş olayım kedisi taş düşürenler neler kullandı hangi ilaç verildi, bizimki şurup formunda hap olsa yutturmasi daha kolay olur var tecrübelemiş olanlardan cevap bekliyorum. ilacin kokusu bizim bile midemizi bulandırıyor içen miniğime üzülüyorum ve ilaçtan verim alamıyoruz tukurukle cikardigi icin

Ahudr

Ync uriner pasti bi aratirir misiniz taş icin kullananlar etkili oldugunu soyluyor genelde

aslihan_e

Veterinere götürmelisiniz acil şekilde. İdrar yolu enfeksiyonu veya kristal-taş problemi yaşıyor büyük ihtimalle. Antibiyotik kullanması gerekecektir. İdrar yapmakta zorlanma varsa sonda takmaları gerekebilir. Bu durumlarda acele etmek gerekiyor çünkü idrarın böbreğe geri dönüşü olursa böbrekler kalıcı zarar görebiliyor.