Ne Kadar Mama Vermeliyim?

iirvaa

Merhabalar, 5.680 kg olan iki yaşındaki kedim için n&d mama alıyorum. Resimde gördüğünüz beslenme rehberinde 5.5 kg olan kedilere önerilen miktar 48-80g . Acaba bir günde verilecek toplam miktar 80gram mı? Ya da her öğünde verilecek miktar 48 ile 80 gram arasında mı? Bir günde 80 gram verince doymuyor. Şu an günde iki kere 80 gram veriyorum. Siz kedilerinizi nasıl besliyorsunuz?

2 CEVAP

Derdedermanim

Kilo problemi yok ise ben ölçü kullanmama taraftarıyım ama bununla beraber sadece kuru mamanın zararlı olduğun u düşünüyorum isterse kilosu 350 tl olsun.

Gul36

Evet, belirtilen miktar 1 günde kullanılması gereken miktar. Genelde bu miktarı günde iki öğüne bölerek verin yazar mamaların üstünde. Belki mamanın değerleri yeterli gelmiyordur doyması için. Ancak yukarıda da denildiği gibi, kilo problemi yoksa ölçmek için falan fazla uğraşmaya gerek yok bence de. Ayrıca yaş mama desteği de olmalı tabii ki.